← Vissza

news.bsdnet.hu

Kitálalt a színész exe – Így élte meg Molnár Guszti fia, hogy elítélték az apját, mert bántotta őt

Blikk 2026-06-22 06:11
Megkönnyebbülést érez Molnár Gusztáv volt élettársa, Dancses Ildikó, illetve a közös gyermekük Beni is, minthogy öt év után lezárult az eljárás, és a bíróság ítéletet hozott az ügyükben. A színészt egy év börtönbüntetésre ítélték kiskorú veszélyeztetése miatt, amelynek a végrehajtását két évre felfüggesztették. Csatári Henriett Főmunkatárs Ezeket látta már? Molnár Gusztáv volt párja lapunknak mesélt arról, hogyan élték meg az elmúlt öt évet, valamint hogy miként fogadták az ítéletet. – Ötéves szikla esett le a szívünkről! Szeretném leszögezni, hogy nekünk sosem az volt a célunk, hogy Guszti börtönbe kerüljön. Amikor a feljelentést tettem, már régóta próbáltam rendezni először egymás között, majd a családsegítő szolgálattal és gyámhatósággal a láthatások során fennálló problémákat, Gusztávnak az ittas állapotban mutatott, egyre durvább és kiszámíthatatlanabb, olykor agresszív viselkedését, az öngyilkossági kísérleteit, ám sehol nem vették komolyan. Az augusztusi eset után viszont úgy éreztem, ez így nem mehet tovább, szigorúan fel kell lépni a huzamosabb idő óta tartó veszélyeztető viselkedésével szemben, mielőtt tragédia lesz a vége. A bíróság végre kimondta , hogy olyat, amit Guszti tett a fiával, nem lehet egy gyerekkel megtenni – kezdte lapunknak Ildikó. Molnár Gusztávot első fokon egy évre ítélte a bíróság, két évre felfüggesztve / Fotó: Knap Zoltán Mint arról korábban a Blikk is beszámolt, 2021 augusztusában a Drága örökösök egykori sztárja egy rendezvényről hazafelé erősen ittas állapotban az autóban a gyermekülésben ülő fiára dőlt, aztán kikapcsolta a gyermek biztonsági övét az autópályán, illetve – az autóból kiszállva – ismételten öngyilkossággal fenyegetőzött, majd dühében többször megütötte a fiát. Innen indult Ildikóék idegőrlő, sokszor reménytelennek tűnő harca azért, hogy Beninek soha többé ne kelljen átélni ilyen traumát. Ildikó ekkor már a rendőrségen tett feljelentést, ám először a hatóságok sem foglalkoztak érdemben az üggyel: többször próbálták megszüntetni a nyomozást érdemi nyomozati cselekmények nélkül, az édesanyját három évvel ezelőtt kizárták, így azóta nem ismerheti meg az iratokat, végig nem kapott tájékoztatást arról, hol tart az ügy, és évekig meg sem hallgatták ki tanúként, ahogy a gyermeket sem hallgatták meg sokáig. A kizárt törvényes képviselő helyett hónapokig nem rendeltek ki ügygondnokot, így a kiskorú egészen addig törvényes és jogi képviselő nélkül volt az eljárásban. Mindeközben a súlyos alkoholproblémákkal küzdő színész a hatóságok és a nyilvánosság előtt is a volt párját támadta a volt feleségével, Fazekas Viviennel együtt, s sokáig azt állították, Gusztávnak nincs alkoholproblémája, sosem bántotta a fiát, csupán kitalálták a vádakat, ami egy kicsinyes bosszú az ex részéről. Bár Vivien akkor megtagadta a vallomástételt a rendőrségi eljárásban, a bíróságon tett tanúvallomása döntőnek bizonyult az ügyben, ami mindenben alátámasztotta a gyermek és az édesanyja által elmondottakat. – Évekig nagyon durva támadásoknak voltunk kitéve a közösségi médiában, mindennek elhordtak nemcsak engem, hanem egy kisgyereket is, aki „megérdemelte a verést”. Gusztáv nemhogy nem vállalta semmiért a felelősséget, de képes volt egy ország előtt bemocskolni a fiát, egy neveletlen, hazug gyereknek beállítani. Sajnos, a média nagy része asszisztált ahhoz, hogy mindenki elfelejtse, mi történt, majd most, hogy ítélet született, úgy tálalják, hogy én „újra elővettem egy régi ügyet”, ami nettó hazugság. De a legfontosabb, hogy most végre kimondta a bíróság, hogy se a fiam, se én nem hazudtunk soha! Hiába próbáltak minket úgy beállítani, mint akik hazudnak, bosszúállónak, féltékenynek, olyanoknak, akik elferdítik vagy kiszínezik a valóságot, vagy felnagyítanak egy „egyszerű atyai pofont” – folytatta Ildikó. – Nagyon fontos tisztázni, hogy Guszti nem „csak egy pofonért” lett elítélve, hiszen sokan máig azt hiszik, hogy „csak” ennyi történt. Őt kiskorú veszélyeztetésének súlyos esete miatt ítélték most el, mivel – a súlyos alkoholizmusából és a személyiségzavarából adódóan – éveken át, elhúzódóan veszélyeztette a gyermeket a kiszámíthatatlan, agresszív, a gyereket megalázó, érzelmileg súlyosan megterhelő viselkedésével, az öngyilkossági kísérleteivel, a gyermek okolásával, az ittas vezetéseivel. Mindezekkel olyan traumákat okozott a gyerekének, amikkel a mai napig küzdenie kell. Egy apának az lenne a feladata, hogy teljes biztonságot nyújtson a gyerekének, Beninek viszont félnie kellett az apjától Ezzel az ítélettel azt is kimondták, hogy a „minket is vertek, mégis ember lett belőlünk” mentalitásnak vége van. Egyetlen gyereket sem lehet bántani, megalázni, parentifikálni, trágár módon beszélni vele, kétségek közt, bizonytalanságban és félelemben tartani... Ez nem fér bele! Az ítélet megkönnyebbülés volt a színész 13 éves fiának, Beninek is, aki amikor megtudta, hogy milyen ítélet született, rögtön írt egy üzenet édesanyjának: „Igazam volt! Kimondták!”. Ildikónak anyaként az volt a legnehezebb az elmúlt öt évben, hogy a fiát minden egyes csalódás után újra megvigasztalja. Az anyuka szakemberhez fordult, Beni pedig pszichológushoz jár, hogy feldolgozza az őt ért traumákat. Így reagált a színész fia, Beni az ítéletre – Beni számára nagyon nehéz volt ez az öt év, hiszen folyamatosan azt látta, hogy az apja siránkozik a sajtóban azért, mert nem láthatja. Közben az igazság az, hogy Gusztáv volt az, aki néhány alkalom után nem ment el a felügyelt kapcsolattartásokra, de előtte is volt olyan, hogy verbálisan olyan agresszív volt Benivel, hogy az sírva futott ki a szobából – emlékezett vissza Ildikó. – Ha volt pár olyan találkozójuk, ami jól sikerült, akkor Beni reménykedett abban, hogy minden rendben lesz. Szegénykém sokáig hitt ebben, majd elmaradoztak a kapcsolattartások, két évvel ezelőtt pedig Guszti még a monodrámáját játszotta a „csodás felépüléséről”, noha mi már tudtuk, hogy megint mélyen van az alkoholizmusban, majd a sajtóban megjelent hírekből is nyilvánvalóvá vált, hogy megint nagy a baj vele. Engem vádoltak azzal, hogy az apja ellen nevelem a gyermekemet, de ez nem igaz. Benit érdekelte, hogy mi van az apukájával, ezért elolvasta a Gusztiról megjelent híreket. Ezekben olyan képeket és videókat látott az apjáról, amelyeken az önkívületi állapotban, méltatlan helyzetben, letolt gatyában tántorog vagy alszik az utcán. Ezek – érthető módon – megviselték Benit, hiszen az ilyesmi nyilvánvalóan borzalmas érzés egy gyereknek. És eljött az a pont, amikor Beni már nem reménykedett többé abban, hogy minden rendben lesz. Ildikó elmondta lapunknak, hogy mivel az ügy sértettje kiskorú, így érvényesülnie kellett volna a soronkívüliség elvének, azaz minél előbb le kellett volna zárni ezt az ügyet, hiszen ez szolgálja a gyerek érdekét is. Ám esetükben öt évet kellett várni az ítéletre. – Végtelenül hosszú, magányos út volt ez, amelyben, úgy érzem, magunkra lettünk hagyva. Sajnos kudarcot vallottak a hatóságok. Akkor sem és azóta sem tudjuk, miért próbálták meg annyiszor lesöpörni ezt az ügyet az asztalról, ám a sorozatos és súlyos eljárási hibák, jogsértések, eljárási anomáliák számos kérdést felvetnek a hatóság részéről, amelyeknek a megfelelő helyen majd utánajárunk.. Hiába született most ítélet, a család még nem nyugodhat meg teljesen. – Bár Gusztáv mindenhol azt kommunikálja, hogy ő „nem akar háborúzni”, a februári körözése után – amihez értelemszerűen semmi közünk nem volt – bosszúból három feljelentést tett hamis vádak miatt ellenünk, s a nyilvánosság előtt súlyos rágalmakat fogalmazott meg rólam és a férjemről, valamint egy új gyámügyi védelembevételi eljárást is indított, mondván, valójában mi veszélyeztetjük a gyereket. Természetesen ezekből semmi sem igaz, így ezeknek is meglesz a következménye. Emellett hamarosan ítélet születik gyerektartás-elmaradás bűncselekményének ügyében is. Ezt sem most indítottam, hanem 2020-ban. Az, hogy a hatóságok ilyen tempóban dolgoznak, nem segít a sértetteknek átvészelni az időszakot, ugyanis következmény hiányában a bűnismétlés vagy a bűncselekmény folytatásának esélye is nagyobb. Az, hogy 5-6 évvel ezelőtti tettekért most ítélik el, nem az én hibám. Én lettem volna a legboldogabb, ha ez hamar véget ér, és azóta rendeződhetett volna a kapcsolat, ám Gusztáv mindent megtett azért, hogy ez idáig húzódjon, hiszen az utolsó tárgyalásig tagadott mindent. A sorozatos újabb feljelentései és a több bűncselekmény, amit az elmúlt öt évben velünk szemben még elkövetett, nem azt mutatja, hogy „az az ember öt éve halott”, mint ahogy ő fogalmazott. Ildikó szerint még jó pár év lesz, mire teljesen maguk mögött hagyhatják az elmúlt időszakot, de a mostani döntés hatalmas mérföldkő. És hogy mi lesz a jövőben? – Az emberek többsége felült Guszti manipulációjának. Elhitték, hogy ő az áldozat, és vele együtt minket hibáztattak. Ez talán sosem változik meg, mert egy ismert ember szava mindig többet ér majd, mint másé. Nem tudom megjósolni, mit hoz a jövő, de az biztos, sosem fogom akadályozni, hogy Beni és az apukája jóban legyenek, vagy találkozzanak: Ez sosem volt másként: de csak akkor lehetnek együtt, ha a fiam biztonságban van mellette! Molnár Gusztáv
Eredeti cikk megtekintése →