A Jobbik elfeledett vezére súlyos támadást intézett a kormány felé, még Sulyok Tamás is kapott
Promotions
2026-06-22 06:37
Vona Gábor alapból az elnöknek szólt be, de az üzenet az új kormánynak szólt. Az egykori miniszterelnök-jelölt kifakadt, amiért a Tisza nem állt a GMO útjába.
Nehéz és kemény napra ébredt hétfőn reggel a közélet, ugyanis mind a magyar kormány, mind annak ellenzéke érdekes fejleményekkel készül a másikkal szemben. Sőt, a jelek szerint nemcsak a TISZA Párt és a Fidesz prominens képviselői akarnak ma megdolgozni a pénzükért. A partvonalon túlra szorult, korábbi jobbikos Vona Gábor is láttatni akarja magát. A volt miniszterelnök-jelölt egyetlen megszólalással illette súlyos kritikával a regnáló köztársasági elnököt, Sulyok Tamást, illetve a Magyar Péter vezette kormányt is.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Vona Gábor már évekkel ezelőtt kiszállt a hazai politikai élvonalból, amikor úgy döntött, hogy maga mögött hagyja az elveit részben feladó Jobbikot. A volt frontember munkája ráadásul eltolódott a közvetlen politikai munkától, és internetes megmondóember, saját csatornával rendelkező szakértő lett belőle. A Jobbik egykorvolt reményteljes kormányfő-reménységéből egy érett kritikus lett mára.
Vona úr tegnap megszólította a Magyar Péterék által folyamatosan támadott Sulyok Tamást. A Második Reformkor Párt elnöke természetesen nem egy meghökkentő békejobbot nyújtott a köztársasági elnöknek, csupán egy igencsak érdekes témára akarta felhívni a figyelmét. Vona szerint igenis le kellene önként mondani tisztségéről Sulyoknak, ám előtte foglalkoznia kellene a TISZA által helyben hagyott európai útmutatással:
"Magyarország Alaptörvényének XX. cikke ugyanis egyértelműen rögzíti: a testi és lelki egészséghez való jog érvényesülését a Magyar Állam „genetikailag módosított élőlényektől mentes mezőgazdasággal” biztosítja. Ángyán József egykori államtitkár ezt, az ország GMO-mentességét garantáló passzust nevezte politikai pályafutása legfontosabb eredményének. A kérdés eddig teljes társadalmi és politikai konszenzust élvezett, ami nagyon ritka a honi közéletben.
A közvélemény minden előzetes tájékoztatása nélkül ezzel a világos alkotmányos paranccsal és széles társadalmi akarattal mentek szembe a Tisza Párt európai parlamenti képviselői, amikor Brüsszelben megszavazták az új génkezelési technikákkal (NGT-1) előállított növények uniós szabályozásának lazítását. Ez a döntés a gyakorlatban kiüresíti és megkerüli az Alaptörvényünkben garantált GMO-mentességet, hiszen ellenőrizetlenül engedi be a génszerkesztett termékeket a magyar mezőgazdaságba és élelmiszerláncba."
- üzente a közösségi médiában Vona Gábor .
Olvass tovább...
Olvass tovább...
A Második Reformkor Párt vezére szerint Sulyoknak az Alkotmánybírósággal kellene egyeztetnie a magyarok egészségének védelme érdekében. Szerinte csakis az ő közbenjárásával lehetne megakadályozni azt, hogy az emberek védelmet élvezzenek Magyarországon az Európai Unió piacát várhatóan elárasztó GMO-val terhelt élelmiszerekkel, alapanyagokkal.