← Vissza

news.bsdnet.hu

Kilométeres dugók és komoly vasúti fennakadás – fullasztóan indul a hét a közlekedésben

Autószektor 2026-06-22 08:56
Élénk a forgalom az autópályák és a főutak, a fővároshoz közeli szakaszain, lassan telítődnek a sávok. Ez leginkább az M3-son érezhető, Hatvan és Gödöllő között, valamint a mogyóródi szakaszon és az M0-s csomóponttól befelé kell számítani torlódásra. Az M1-es autópálya főváros felé vezető oldalán, Tatabánya és Biatorbágy között a külső sávon lassabb haladásra számíthatnak, az átterelt belső sávban még folyamatosan lehet haladni. Lassabb haladásra kell készülni az M6-oson is az érdi szakaszon a 20-as km-től lassul le a forgalom. Az M7-es autópálya bevezető szakaszán, Érd térségétől lassulásra kell számítani. Az M1-es autópályán, a 38-as km-nél, a Budapest felé vezető oldalon, Bicske térségében korábban két személyautó ütközött össze az átterelt belső sávban. A forgalom megindult, a torlódás nehezen oszlik. Távolabb, ugyanebben az irányban, Biatorbágy térségében egy kamion és egy személyautó karambolozott. A 15-ös km-nél a külső sávot lezárták. A torlódás meghaladja a 3 km-t. Az M1-es autópályán, a Hegyeshalom felé vezető oldalon, Tata térségében egy személyautó és egy kamion ütközött össze. A 68-as km-nél lezárták a külső sávot. A torlódás meghaladja az 5 km-t. Az M1-es autópályán, a főváros felé vezető oldalon, a Herceghalom és az M0-s autóúti csomópont, a 28-as és a 17-es km között, lassulás szakaszos torlódás alakult ki. A 21-es főúton, Pásztó térségében baleset történt. A Salgótarján felé vezető oldalon, a 35-ös km-nél sávzárásra kell készülni! Vonattal sem könnyebb most. A győri fővonalon akár egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell számítani a reggeli és délelőtti órákban, mert Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás miatt egyik vágányon sem járnak a vonatok - közölte a Mávinform az MTI-vel hétfő reggel. A társaság közlése szerint a nemzetközi vonatok és a belföldi InterCityk csak Tatabányáig járnak és onnan is indulnak vissza Győr felé, Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok közlekednek. Az S10-es vonatok megosztva, a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint Bicske és Győr között közlekednek, míg Biatorbágy és Bicske között pótlóbuszok járnak. Az S12-es vonatok csak Tatabánya és Oroszlány között közlekednek. A fennakadás végéig a BKK az M4-es metrón elfogadja a vasúti jegyeket, a győri fővonalon pedig ez idő alatt valamennyi vonat helyjegy nélkül is igénybe vehető - közölték.
Eredeti cikk megtekintése →