Teljes a káosz ezen a vasútvonalon, nem járnak a vonatok: felsővezeték-szakadás bénítja meg a közlekedést a főváros felé
Kiskegyed
2026-06-22 07:22
A reggeli órákban összeomlott a vasúti közlekedés a Budapest–Győr vonalon: egy súlyos felsővezeték-szakadás miatt mindkét vágányt le kellett zárni Biatorbágy és Herceghalom között.
A vasúttársaság tájékoztatása szerint az utasoknak akár egy órás késésekkel, átszállásokkal és pótlóbuszos zötykölődéssel kell számolniuk.
A műszaki hiba hatalmas fennakadást okozott, ami miatt a nemzetközi járatok és az InterCity-k útvonalát drasztikusan meg kellett rövidíteni: a szerelvények csak Tatabányáig közlekednek, majd onnan fordulnak vissza Győr felé. A kieső szakaszokon a MÁV pótlóbuszokat állított forgalomba, de a kapacitás már most alulméretezett a várakozók tömegéhez képest.
A S10-es vonatok közlekedése is teljesen szétesett: a járatok megosztva közlekednek, Biatorbágy és Bicske között szintén buszokra kényszerülnek az utasok. A vasúttársaság a helyzet súlyosságát jelzi, hogy a fennakadás ideje alatt az érintett vonalakon a helyjegy-köteles vonatok is korlátozás nélkül, pótjegy nélkül vehetők igénybe, a BKK pedig az M4-es metrón is elfogadja a vasúti jegyeket.
A szakemberek már dolgoznak a felsővezeték helyreállításán, ám a hiba mértéke miatt a délelőtt folyamán még jelentős késésekre és kimaradó járatokra kell számítani. A MÁV arra kéri az utazókat, hogy indulás előtt mindenképpen tájékozódjanak a honlapjukon, mivel a menetrend gyakorlatilag érvényét vesztette.
via