← Vissza

news.bsdnet.hu

Gyászol a focilegenda - Váratlanul meghalt Mark Hughes kétgyermekes fia

Blikk 2026-06-22 08:02
Fájdalmas, feldolgozhatatlan hírről számolt be a walesi futball legendája, Mark Hughes: fia, Alex 38 éves korában elhunyt. Alex az utóbbi időben vezető beosztásban dolgozott a Grimsby Town együttesének játékos-toborzási osztályán. Az angol Manchester United egykori sztárja megható közleményben jelentette be a tragédiát, hozzátéve, hogy családja szíve teljesen összetört. Halas Zoltán Rovatvezető-helyettes (Sport) Ezeket látta már? A walesi szakember – aki többek között a Blackburn, Manchester City és Stoke City menedzsere is volt – a Ligaedzők Szövetségén keresztül tudatta a tragikus hírt, számolt be róla a The Sun . „ Jill és én összetört szívvel veszítettük el szeretett gyermekünket, Alexet. Csodálatos fiú volt, Curtis és Xenna testvére, Jessica és két gyönyörű gyermekük, Sebastian és Leonardo odaadó férje és apja. Alex a Grimsby Town játékos-toborzási vezetőjeként dolgozott, sok jó barátja és kollégája volt. Mindannyiunknak nagyon fog hiányozni. Ebben a szomorú időszakban, miközben feldolgozzuk családunk veszteségét, kérjük, a magánéletünket tartsák tiszteletben ” – közölte Hughes. Alex 1987-ben született, amikor édesapja, Mark a Barcelonánál szerepelt. Rövid futballkarriert futott be Walesben, aztán a labdarúgás háttérországában kezdett el dolgozni. Mielőtt a Man City játékos megfigyelőként szerződtette volna, meccselemzőként alkalmazták a Blackburnnél. Alex ezután vezető elemzőként dolgozott apja egy másik korábbi klubjánál, a Fulhamnél, majd a saját útját járta tanácsadói pozíciókban az 1860 Münchennél és a Readingnél. Alexet két gyermeke is siratja / Fotó: Grimsby Town 2024-ben átvette az AFC Fylde futballigazgatói posztját, majd visszatért a Morecambe-i és a Grimsby-i csapatok megfigyelői szerepkörébe. A 62 éves apa kiemelkedő játékospályafutást tudhat magáénak a Unitednál, a Barcánál, a Bayern Münchennél, a Chelsea-nél, a Southamptonnál, az Evertonnál és a Blackburnnél is futballozott. Több neves klubnál is kispadon ült, öt évig a walesi válogatottat is irányította, majd a Premier League vezetőségének egyik alappillére lett. Legutóbb a Carlisle United csapatát vezette, de a múlt hónapban távozott, miután vereséget szenvedett együttese a National League rájátszás elődöntőjében.
Eredeti cikk megtekintése →