Eldőlhetett, hol lesznek láthatók az NB I-es és az NB II-es meccsek
NB1.hu
2026-06-22 08:19
Az MLSZ tenderének eredménye a klubok pénzügyeire is hatással lehet.
Miközben napokon belül lezárulhat az MLSZ közvetítési jogokra kiírt pályázata, egyre inkább az körvonalazódik, hogy az NB I mérkőzései a következő időszakban is a közmédiában maradhatnak.
Az Index értesülése szerint az MTVA számít a tender legnagyobb esélyesének. A közmédia az előző években szezononként mintegy 10 milliárd forintot fizetett a jogokért, ám a megváltozott gazdasági környezet miatt ezúttal alacsonyabb összegű megállapodás várható. Információk szerint az MLSZ legalább 6 milliárd forintos bevételt szeretne elérni az értékesítésből, így a felek ehhez közeli összegben egyezhetnek meg. A többször meghosszabbított pályázat június 22-én ér véget.
A jogokért az MTVA mellett a Network4 Media Group és a Sport TV-t üzemeltető AMC is versenyben volt, de utóbbi végül kiesett a folyamatból. A két piaci szereplő az értesülések szerint jóval kisebb ajánlatot tett, mint a közmédia. A Network4 helyzetét erősíti, hogy jelenleg is több kiemelt bajnokság, köztük a Premier League, a Bundesliga és a Serie A szerepel a kínálatában, így nem szorul rá mindenáron a magyar élvonal megszerzésére. A Sport TV ugyanakkor 2027-től elveszíti a Bajnokok Ligája közvetítési jogait, ezért a jövőben akár komolyabb érdeklődést is mutathat az NB I iránt.
A közvetítési jogok értékesítése nemcsak a televíziós piac szempontjából fontos, hanem a klubok működésére is hatással lehet. Az MLSZ ugyanis a befolyó összegekből finanszírozza az NB I-es és NB II-es egyesületek központi támogatását. Vági Márton főtitkár korábban arról beszélt, hogy a folyamat végkimenetele nyomán az élvonalbeli klubok költségvetése akár 10–15 százalékkal is csökkenhet, míg a másodosztályban ennél is nagyobb visszaesés következhet be.
Az NB II-es csapatok nevezéseiről már megszületett a döntés .