← Vissza

news.bsdnet.hu

Hőség – megerősített ügyelet a közlekedési társaságoknál

Autószektor 2026-06-22 10:33
Fotó: Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vitézy Dávid arra kért mindenkit, hogy fokozottan figyeljen saját magára és utastársaira a közösségi közlekedésben, valamint az utakon egyaránt. Hozzátette, az országos tisztifőorvos keddig másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország teljes területére, ezért arra kérte a közlekedési társaságokat, hogy a szokásosnál is nagyobb figyelmet fordítsanak az utazók biztonságára. A MÁV-csoport és a GYSEV a hőségriadó ideje alatt, szombattól több vasútállomáson és autóbusz-állomáson díjmentesen biztosít vizet az utasok számára. A legforgalmasabb állomásokon párakapuk is működnek, szükség esetén további helyszíneken is bővítik a szolgáltatást. Emellett az ország számos vasútállomásán és autóbusz-állomásán ivóvízvételi lehetőség áll rendelkezésre, a nagyobb pályaudvarokon pedig folyamatos készenlétben állnak az utassegítő szolgálatok - ismertette. A miniszter kitért arra: a Magyar Közút Zrt.-t és az autópálya-koncessziós társaságokat is arra kérte, hogy kiemelten készüljenek fel a rendkívüli hőségre. Ha a gyorsforgalmi úthálózaton jelentősebb torlódás alakul ki, készen kell állniuk arra, hogy szükség esetén ivóvizet osszanak az autósoknak. Arra kérte továbbá az útkezelőket: a munkavégzéseket a lehetőségekhez mérten úgy ütemezzék, hogy azok a hőségriadó idején a lehető legkevesebb fennakadást okozzák a közlekedőknek. A közlekedési társaságoknál és az infrastruktúra-üzemeltető cégeknél a következő napokban megerősített ügyeleti és készenléti szolgálatok működnek annak érdekében, hogy egy esetleges műszaki hiba vagy rendkívüli helyzet esetén a lehető leggyorsabban tudjanak beavatkozni - írta Vitézy Dávid. Kérte, hogy aki útnak indul, mindig vigyen magával elegendő folyadékot, lehetőség szerint kerülje a déli órákban a hosszabb utazást, és indulás előtt tájékozódjon az aktuális forgalmi helyzetről. MT­I
Eredeti cikk megtekintése →