← Vissza

news.bsdnet.hu

Rejtélyes akció söpörte le a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról

Promotions 2026-06-22 08:39
Néhány darab színesben pompázó Pride-zászló a Duna vizében végezte. Nem önszántukból, hanem valaki módszeresen eltávolította onnan, majd a folyóba dobta. Fővárosunk egyik legismertebb hídja az Erzsébet híd , amely néhány napja az LMBTQ+ közösség szivárványszínű lobogóival vált még látványosabbá. A zászlótartókba ugyanis Pride-zászlók kerültek. A színes zászlók kihelyezése társadalmi és politikai vitákat váltottak ki. Árad az biztos! Az apropó nem véletlen, hiszen közeleg a Budapest Pride (június 27-e, 14 óra). A zászlók nem voltak hosszúéletűek, ugyanis másnapra a legtöbb eltűnt. A rejtélyes eset sem maradt sokáig titokban, ugyanis az internetnek köszönhetően egy videó terjedt arról, hogy mi is történt. A felvételek rakétasebességgel törtek utat a felhasználókhoz. Így került a Pride zászló a Dunába: Habár az eredmény egyértelmű volt, a Főpolgármesteri Hivatal is megerősített a zászlók eltűnését. Mivel szándékos rongálást feltételeztek az eset mögött, ezért a főváros feljelentést tett az ügyben. Azt is kijelentette a hivatal, hogy a lobogóknak helyük van a hídon, ezért pótolni fogják azokat. A hídra úgynevezett Progress Pride-zászlókat tűztek ki. Ezek különlegessége az, hogy a hagyományos szivárványszíneken túl olyan szimbólumokat is tartalmaz, amelyek más kisebbségi csoportok láthatóságát hirdeti. Olvass tovább... Olvass tovább... Sem a zászlók kihelyezése, sem azok önkényes eltüntetése nem véletlen, ahogy az sem, hogy nagy figyelmet kapott. Ezen a héten kerül megrendezésre a Budapest Pride felvonulás, ezért az ügy kiemelt figyelmet kap. A hatóságoknak igyekeznek felderíteni, hogy mi állt szándék mögött, valamint keresik azt a személyt, aki mindezt meglépte. Az ígéret szerint újból kitűzésre kerülnek a Pride -lobogók és épségükre valószínűleg sokkal jobban fognak figyelni is.
Eredeti cikk megtekintése →