Szinte felismerhetetlen Molnár Csilla fonyódi szülőháza: így néz ki 40 évvel a tragédia után
Blikk
2026-06-22 08:39
A tragikus sorsú Molnár Csilla fonyódi szülőháza sokáig üresen állt. Az egykori ciklámen színű villa, amelyet sokan csak „elátkozott házként” emlegettek, az évek során az ingatlanpiacon is megjelent, de a múlt árnyai miatt sokáig nem talált új gazdára. A szépségkirálynő halálának 40. évfordulójához közeledve, a Femcafe ellátogatott a helyszínre, ahol jelentős változások történtek: az egykor elhagyatott villa teljesen átalakult.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Az 1985-ös Miss Hungary szépségverseny győztese, Molnár Csilla története egyszerre tündérmese és tragédia. A mindössze 16 éves fonyódi gimnazista a budapesti Kongresszusi Központban rendezett gálán nyerte el a koronát és ezzel az országos hírnevet. Ám a siker árnyoldalai hamar megmutatkoztak: a kizsákmányoló szerződések, a rosszindulatú pletykák, az iskolai konfliktusok és a magántanulói státusz miatti elszigeteltség elviselhetetlen lelki terhet róttak rá.
A családi feszültségek tovább súlyosbították a helyzetét, és a fiatal lány 1986. július 10-én, mindössze 17 évesen az édesapja szívgyógyszereivel vetett véget az életének a fonyódi otthonukban. Bár a mentők gyorsan kiérkeztek, Csilla életét már nem tudták megmenteni. A tragédia nemcsak a családot, hanem az egész országot megrázta.
A Molnár család élete a tragédia után teljesen széthullott. A szülők elváltak, az édesapa halála után pedig a családi ház, amely egykor a Muskátli vendéglőnek is otthont adott, elhagyatottá vált. Az épületet felverte a gaz, a falak között pedig érintetlenül álltak Csilla bútorai, mintha az idő megállt volna. Az egykori ciklámen színű villa, amelyet sokan csak „elátkozott házként” emlegettek, az évek során az ingatlanpiacon is megjelent, de a múlt árnyai miatt sokáig nem talált új gazdára.
A közelgő, 40 éves évforduló alkalmából a Femcafe csapata ellátogatott Fonyódra, hogy megnézze, mi lett a tragédia helyszínének sorsa. A látvány, amely fogadta őket, egészen megdöbbentő volt: az egykor elhanyagolt villa teljesen átalakult.
A ház új tulajdonosai modernizálták az épületet, amely mára szinte felismerhetetlenné vált. A korábban ciklámen színű homlokzatot hófehérre festették, a fehér kerítést pedig elegáns feketére cserélték. A panzióként és vendéglőként is működő épület végleg bezárt, de az új tulajdonosok láthatóan gondoskodnak róla, így az egykor elhagyatott villa ma rendezett és zárt képet mutat.
A fonyódiak eközben megdöbbenve fogadták a hírt, hogy Molnár Csilla bátyja, Molnár Attila hamarosan szabadulhat a börtönből. A férfi 2009 óta tölti szabadságvesztését egy Ausztriában elkövetett gyilkosság miatt, de a helyiek szerint vissza akar térni a családi házba. A városban élők attól tartanak, hogy hazatérése esetén veszélybe kerülhet a település nyugalma.
Molnár Csilla