Eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet hídról, szándékos rongálás történt
NLC
2026-06-22 08:44
Csak szombaton kerültek ki a budapesti Erzsébet-hídra a Pride-zászlók, de másnapra el is tűntek. A Telex az ügyben megkereste a Főpolgármesteri Hivatalt, ahonnan azt a választ kapták, hogy feljelentést tesznek, mivel „szándékos rongálás gyanítható.” Közölték azt is, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, mivel – indoklásuk szerint – „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.
Időközben a Redditre felkerült egy videó, amin az látszik, hogy valaki leszed, majd a Dunába dob egy zászlót a hídról.
A Városházára is kikerült a Pride-zászló
Június elején, a Pride hónap kezdetekor ismét kikerült a szivárványos zászló a Városházára, ahogyan 2019 óta minden évben. A zászlót azért tették ki a Városháza épületére, mert magától értetődően ott a helye – indokolta Karácsony Gergely.
„Magától értetődő, mint két ember szerelme. Magától értetődő, hogy Budapest olyan város, ahol mindenki azt szeret, akit csak akar. Magától értetődő, hogy a Pride örömünnep, a szeretet ünnepe, a szabadság ünnepe. Budapest nagyszerűségét a sokszínűsége adja. Mindannyiunknak megvan a saját Budapestje, és az én Budapestem nem létezik a te Budapested nélkül. Őrizzük meg ilyennek ezt a várost. Őrizzük meg sokszínűnek, őrizzük meg elfogadónak és szolidárisnak, hogy megőrizhessük szabadnak” – fogalmazott a főpolgármester.
Kiemelt fotó: illusztráció, Getty ImagesThe post Eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet hídról, szándékos rongálás történt first appeared on nlc.