← Vissza

news.bsdnet.hu

„Igazam volt! Kimondták!” – megszólalt Molnár Gusztáv fia, miután a bíróság bűnösnek mondta ki apját

Sassy 2026-06-22 08:35
[sz]Földesi Zsóka, Fotó: YouTube/Creator TV[sz] Öt évnyi bizonytalanság, nyilvános sárdobálás és hatósági huzavona után pont került a történet végére: a bíróság felfüggesztett börtönt szabott ki Molnár Gusztávra kiskorú veszélyeztetése miatt. Az ítélet, ami az anya és a fiú számára egy „ötéves sziklaként” gördült le a szívükről, egyben egy elég markáns üzenet is mindenkinek, aki még mindig egy „egyszerű atyai pofonként” próbálja elhessegetni a bántalmazás tényét. A bíróság egy év börtönre ítélte a színészt, amit két évre felfüggesztett. A döntés nem egyetlen rossz napról vagy egy elcsattant pofonról szól, hanem egy évekig tartó, toxikus mintázatról. Az ügy egy 2021-es eset után indult, amikor a színész ittas állapotban, az autópályán kikapcsolta fia biztonsági övét, öngyilkossággal fenyegetőzött, majd bántalmazta a gyereket – írta a Blikk. A volt élettárs, Dancses Ildikó szerint az ítélet egy végtelennek tűnő harc végét jelenti. „Ötéves szikla esett le a szívünkről! A bíróság végre kimondta, hogy olyat, amit Guszti tett a fiával, nem lehet egy gyerekkel megtenni.” Az ítéletet a 13 éves fiú, Beni rövid, de annál erősebb üzenettel kommentálta az anyjának. „Igazam volt! Kimondták!” És hogy mi adta a jogi gerincet az egészhez? A lap szerint Molnár Gusztáv volt feleségének, Fazekas Viviennek a bírósági tanúvallomása, ami mindenben alátámasztotta a fiú és az édesanya beszámolóját. Ez azért is kulcsfontosságú, mert a színész évekig áldozatként kommunikált a nyilvánosságban, miközben volt párját bosszúval vádolta. Az egész ügyet egy ötéves, elhúzódó eljárás előzte meg, ahol a hatóságok, úgy tűnik, nem álltak a helyzet magaslatán. A család szerint a nyomozást többször is megpróbálták érdemi vizsgálat nélkül lezárni, az anyát három éve kizárták az iratok megismeréséből, a kiskorú fiú pedig hónapokig jogi képviselő nélkül maradt az eljárásban. „Végtelenül hosszú, magányos út volt ez, amelyben, úgy érzem, magunkra lettünk hagyva. Sajnos kudarcot vallottak a hatóságok.” Mindeközben a család a közösségi médiában kapta az áldást, ahol kommentelők hada magyarázta el nekik, hogy egy gyerek néha „megérdemli a verést”. De ezzel még nincs vége a történetnek. Külön eljárás van folyamatban egy még 2020-ban indított gyerektartás-elmaradási ügyben is. Ráadásul Molnár, miután idén februárban körözést adtak ki ellene, bosszúból három feljelentést is tett volt párja és annak férje ellen hamis vádak miatt. A jogi csatározások mögött pedig ott van egy gyerek, aki éveken át élte át apja kiszámíthatatlan viselkedését. Ildikó szerint a felügyelt találkozókról Molnár egyszerűen elmaradozott, vagy verbálisan olyan agresszív volt, hogy a fia sírva menekült ki a szobából. Mindeközben Beni az interneten szembesült az apjáról készült, megalázó helyzeteket bemutató képekkel és videókkal, amik egy önkívületi állapotban tántorgó vagy az utcán alvó embert mutattak. A fiú a mai napig pszichológushoz jár, hogy feldolgozza a traumákat. A mostani ítéletet megelőzően a színész élete a nyilvánosság előtt zajlott, a teljes leépüléstől a rehabilitációig és a Sztárbox-szereplésig. Tavaly egy interjúban a saját gyerekkori traumáiról beszélt, idén tavasszal pedig, miközben a bírósági ügye zajlott, új feleségétől megszületett a kislánya. [kapcsolodo]/megszuletett-molnar-gusztav-kislanya-gyonyoru-nevett-kapott/[kapcsolodo]
Eredeti cikk megtekintése →