← Vissza

news.bsdnet.hu

Leálltak a vonatok Balatonlelle és Balatonboglár között, váltóhiba okoz fennakadást

Blikk 2026-06-22 09:51
Rémálomszerűen alakul eddig a hétfő a vasúton utazóknak. Előbb felsővezeték-szakadás miatt a győri fővonal forgalma bénult meg, majd a váltóhiba miatt a dél-balatoni vonalon állt meg reggel a közlekedés. Orbán Márton Newsroom újságíró Ezeket látta már? A dél-balatoni vonalon hosszabb menetidőre kell számítani, mert Balatonlelle felső és Balatonboglár között váltóhiba miatt átmenetileg nem közlekedhetnek a vonatok - közölte a Mávinform hétfőn a Facebook-oldalán. A hiba elhárításáig a vonatok várakozni kényszerülnek - írták. A szakaszon vasárnap is váltóhiba nehezítette a forgalmat. Hétfő reggel leállt a vasúti forgalom Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás miatt . A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon utazóknak a nap első felében ezért órákban hosszabb menentidőkre, kimaradó járatokra és pótlóbuszos átszállásra kellett felkészülniük. A nemzetközi vonatok és az InterCityk csak Tatabányáig közlekednek, az érintett elővárosi szakaszokon pótlóbuszok ingáznak , a fővárosban pedig rendkívüli jegyelfogadást léptettek életbe. MÁV
Eredeti cikk megtekintése →