Idén kétszer csap össze az Újpest és a Fradi, újonccal kezd a bajnok
Blikk
2026-06-22 10:30
Két korábbi NB I-es futballista, a fradista Sowunmi Thomas és az újpesti Eszenyi Dénes sorsolta ki a 2026/27-es szezont a Magyar Labdarúgó Szövetségben (MLSZ). A bajnokság július 25-én kezdődik majd, ám egyelőre végleges időpontok nincsenek. Ennek egyik oka, hogy egyelőre nem dőlt el, melyik tévé adja majd az élvonalbeli találkozókat.
Kecskés István
Rovatvezető (Sport)
Ezeket látta már?
Fontos nap volt június 22. a magyar NB I életében. Nemcsak azért, mert ekkor sorsolták ki az előttünk álló idény párosítását, hanem azért is, mert lejárt a tévés közvetítésekre vonatkozó pályázat beadási határideje is .
Utóbbival kapcsolatban egyelőre nincs döntés, csak annyi hír derült ki, hogy az MTVA (M4 Sport) és a Network4 csoport (Arena4, Network4) versenyez a jogokért. Azt egyelőre nem tudni, hogy ki lesz a befutó, de az Index információi szerint évi 6 milliárdot tesz le az asztalra és a lap úgy tudja, hogy a közmédia lesz a befutó.
Sowumi Thomas húzta ki volt csapatát / Fotó: Czerkl Gábor
A sorsolás már sokkal egyértelműbb volt. Gyorsan kiderült, hogy a bajnok ETO az újonc Vasassal kezd a Fáy utcában, a Fradi Paksra megy, míg a másik feljutó, a Honvéd Kisvárdára látogat. A szezon első derbijét szeptember 5-én rendezik majd, akkor a Groupama Arénában csap össze a Fradi és az Újpest . A két fővárosi csapat idén december 19-én is találkozik majd, akkor a Szusza Ferenc Stadionban.
A bajnok ETO augusztus 8-án fogadja majd az előző második helyezettet, a Ferencvárost.
A végén aztán el is hangzott, hogy a pontos program csak akkor tisztázódik véglegesen, ha a jogtulajdonost televízióra fény derül.
Vasas-ETO
Paksi FC-Ferencváros
MTK-ZTE
Kisvárda-Kispest-Honvéd
DVSC-Puskás Akadémia
Nyíregyháza-Újpest