Elkezdődött a tárgyalás: Féltékenységből gyújtotta rá a lakást a volt párja új szerelmére a börtönből szabadult szegedi nő
Blikk
2026-06-22 10:26
Megkezdődött a Szegedi Törvényszéken annak a 46 éves nőnek a pere, aki a vád szerint közvetlenül a szabadulása után bosszúból rágyújtotta a lakást volt párjára és annak új élettársára. A nő először az alvó vetélytársa alatt gyújtotta meg a lepedőt, majd miután ez a kísérlete kudarcba fulladt, az egész ingatlant lángba borította. Brutális tette miatt akár hosszú évekre visszakerülhet a rácsok mögé.
Szász Eszter
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A vádirat szerint a nő tavaly november 2-án szabadult a börtönből, és még aznap vissza akart költözni abba a szegedi lakásba, ahol a bevonulása előtt az élettársával élt. A helyszínen azonban hideg zuhanyként érte a valóság: korábbi párja időközben új kapcsolatot létesített, és az új élettársával, valamint két ismerősével osztotta meg a lakást.
A vádlott teljesen feldúlt lett a látottaktól, a nap folyamán jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztott, este pedig többször is durván összeveszett a volt párjával. A vita során nyíltan megfenyegette a férfit és az új nőt: kijelentette, hogyha együtt maradnak a lakásban, egyszerűen rájuk gyújtja az épületet.
Halálos kimenetelű családi tragédia történt a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nagydoboson. Egy idős férfira a saját unokája támadt rá, aki a sérülés következtében kómába esett, majd meghalt a kórházban. A gyanúsított jelenleg bujkál, ha megtalálják és kiderül a bűnössége, halált okozó testi sértésért kell a törvény előtt felelnie.
Később este a férfi rövid időre elment otthonról, az új élettársa pedig lefeküdt aludni. A vádlott kihasználta a helyzetet: odalépett az alvó nőhöz, és egy öngyújtóval meggyújtotta alatta a lepedőt . A tragédiát ekkor még sikerült megelőzni, mert a lakásban tartózkodó két lakótárs azonnal észrevette a tüzet, és vízzel eloltotta a lángokat, így a sértett nem sérült meg. A férfi és új párja ezt követően a hajnali órákban elhagyták a lakást.
A bosszúvágy azonban nem csitult . Amikor a másik két lakó már mélyen aludt, a vádlott – pontosan tudva, hogy emberek vannak odabent – szándékosan tüzet rakott az ingatlanban . A lángok pillanatok alatt átterjedtek az egész lakásra.
A bent alvó emberek csak akkor ébredtek fel, amikor már az egész épület lángokban állt. Egyikük csak az élete kockáztatásával tudott kimenekülni, mivel a kijáratot is hatalmas lángok borították – őt végül füstmérgezés gyanújával szállították kórházba a mentők.
A sértettek életét kizárólag az mentette meg, hogy az utolsó pillanatban felébredtek. A tűz miatt közel félmillió forintos anyagi kár keletkezett az ingatlanban.
Az ügyészség különös kegyetlenséggel, több ember és védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével , valamint rongálással vádolja a nőt. A hatóságok felajánlották: amennyiben a hétfői előkészítő ülésen beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalás jogáról, 10 év fegyházbüntetés vár rá.
A vádlott azonban tagadta a bűnösségét, így az ügyben rendes bírósági tárgyalás dönt majd, amely előreláthatólag szeptemberben folytatódik a Szegedi Törvényszéken.
gyilkosság