← Vissza

news.bsdnet.hu

Gera iráni csapattársai továbbjutásáért szurkol a vb-n

Blikk 2026-06-22 10:18
Finoman szólva sincsenek irigylésre méltó helyzetben az iráni labdarúgó-válogatott tagjai, a perzsa együttes mégis a továbbjutásért harcol az amerikai, kanadai és mexikói közös rendezésű világbajnokságon. A Belgium ellen meglepetésre 0-0-s döntetlent játszó gárdának egy magyar szurkolója biztosan van: a Perszepolisz légiósa, Gera Dániel, aki a háborús helyzet ellenére nemrég újra edzésbe állt iráni klubjánál. Lasányi Csaba Sportújságíró Ezeket látta már? A négyszeres magyar válogatott Gera januárban döntött úgy, hogy távozik a DVTK-tól és belevág az iráni kalandba . A 30 éves szélső ezután öt meccsen lépett pályára, február 28-án azonban az Egyesült Államok és Izrael megtámadta Iránt , a helyi bajnokságot pedig félbeszakították. Gera a háború kitörése után nem sokkal elhagyta az országot , és idehaza készült. Az iráni lapok ezt követően arról kezdtek cikkezni, hogy a Perszepolisz szakíthat a magyar játékossal, azonban nem ez történt. A harcok a tűzszünetnek köszönhetően jelenleg állnak , Gera pedig két héttel ezelőtt visszatért Iránba , és újra edzésbe állt a teheráni klubnál. A focista most a Mashregh Newsnak adott interjút, amelyben elmondta, hogy élte meg az elmúlt időszakot. – Amikor kitört a háború, aznap este a klub egyik munkatársa a szállodámhoz jött, és elmondta, hogy másnap busszal visznek minket a török határra. Körülbelül 15 órát utaztunk, majd Törökországból repültem haza Magyarországra. Az első lehetséges járattal visszajöttem, nem gondolkodtam sokat. Ha a családomnak vagy a csapatnak szüksége van rám, ott akarok lenni. A Perszepoliszt is a második családomnak tekintem. Nem volt bennem kétség, visszatértem, és mindent megteszek a csapatért. Iránban biztonságban érzem magam, szeretem az országot, és örülök, hogy visszajöttem. A családom – a szüleim, a testvérem és a rokonaim – bár aggódtak, mégis végig hittek abban, hogy vissza fogok térni – magyarázta Gera. A magyar légiós tehát jelenleg Teheránban készül és várja, mikor folytatódhat a futballélet Iránban. Ez valószínűleg a világbajnokság után történhet meg, amelynek az egyik legforróbb témája éppen az iráni válogatott szereplése. A háború miatt az együttes vb-részvétele is kérdéses volt, majd a küldöttség több tagjától megtagadták a belépést az Iráni Forradalmi Gárdához fűződő állítólagos viszonyuk miatt . A csapat helyzetét nehezítette, hogy eddig csak a meccsek ideje alatt tartózkodhattak az Egyesült Államokban, és a lefújás után vissza kellett utazniuk mexikói vb-bázisukra. Hosszein Kanaani és iráni társai ikszeltek a belgákkal / Fotó: Getty Images Minden nehézség ellenére Irán két döntetlennel kezdte a tornát, és megvan az esélye a továbbjutásra. Az iráni csapatban Gera négy klubtársa szerepel, közülük Hosszein Kanaani és Milad Mohammadi léptek pályára Belgium ellen . – Jelenleg nem követem annyira a meccseket, de több iráni játékost is ismerek, így most nekik szurkolok. Az amerikai időzóna miatt korábban kell lefeküdnöm, mert edzésre kell készülnöm. Valószínűleg így nem sok meccset tudok élőben megtekinteni. Ami pedig az iráni válogatottat illeti: több játékosunk is ott van tornán, és remélem, jó eredményt érnek el a világbajnokságon, majd egészségesen térnek vissza hozzánk. Drukkolok nekik, mert személyesen ismerem őket, és látom, mennyit dolgoztak érte. Bízok benne, hogy jó eredményeket érnek el, szerintem van esélyük a továbbjutásra – vélekedett az irániak vb-szerepléséről Gera. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →