Váratlan edzőváltás Kaposváron, NB II-es kispad várhat Jeney Gyulára
NB1.hu
2026-06-22 10:31
Pedig korábban úgy nyilatkozott, addig marad Kaposváron, amíg fel nem juttatja a csapatot a másodosztályba.
Alig egy héttel a felkészülés kezdete után távozott a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzői posztjáról Jeney Gyula.
Meglepő bejelentést tett hétfőn a Kaposvári Rákóczi : másfél év után elköszön a klubtól Jeney Gyula, aki még az előző héten is a csapat nyári felkészülését vezette az NB III-as idényre készülve.
A szakember 2025 januárjában érkezett Somogyba, és gyorsan stabilizálta a zöld-fehérek teljesítményét. Első fél szezonjában a negyedik helyen zárt a csapattal, a mögöttünk hagyott 2025–2026-os idényben pedig egészen a bronzéremig vezette a Rákóczit az NB III Dél-Nyugati csoportjában.
A számok önmagukért beszélnek. Jeney Gyula összesen 45 tétmérkőzésen irányította a kaposváriakat, ezeken 29 győzelem, 7 döntetlen és mindössze 9 vereség volt a mérlege. A legutóbbi bajnoki évadban 30 mérkőzésből 20-at megnyert csapatával, amely végig harcban volt a dobogós helyezésekért.
A távozás azért is váratlan, mert Jeney korábban többször hangsúlyozta: addig szeretne Kaposváron dolgozni, amíg vissza nem juttatja a klubot az NB II-be. A Sonline információi szerint azonban olyan lehetőség érkezett, amelyet nehéz volt visszautasítani.
A lap értesülése alapján a szakember az NB III-ból feljutó FC Nagykanizsa vezetőedzője lehet.
A zalai klub történelmi szezont zárt, hiszen kiharcolta a másodosztályba jutást, így Jeney számára ez szakmai előrelépést jelenthet, hiszen egy osztállyal feljebb folytathatja pályafutását.
A Kaposvári Rákóczinál most gyors döntést kell hozni a folytatásról. A felkészülés már elkezdődött, az NB III-as bajnokság rajtjáig pedig nincs sok idő hátra.
A klub céljai ugyanakkor nem változnak: a somogyi egyesület továbbra is az élmezőnyhöz szeretne tartozni, és hosszabb távon visszatérni a magyar futball magasabb osztályaiba.
Vasárnap hivatalossá vált az NB II mezőnye.
Hivatalossá vált a 2026/27-es NB II mezőnye