← Vissza

news.bsdnet.hu

Egymás után állnak meg a vonalak

Promotions 2026-06-22 10:34
A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek. A hétvége egyik legnagyobb vasúti problémája a győri fővonalon alakult ki. A Budapest és Bécs közötti szakaszán jelentős késések keletkeztek, mert a pálya egy részén hő okozta műszaki hibát észleltek. Több járat nagyobb késéssel közlekedett. Alighogy normalizálódott a közlekedés a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon, már meg a Budapest-Újszász-Szolnok szakaszon nehezítették a közlekedést műszaki problémák, majd jött a következő. A MÁV mai tájékoztatása szerint: Az újszászi fővonalon délelőtt helyreállhat a menetrend. Helyreállították a korábba pályahibát Nagykáta és Tápiószele között így az InterCityk közlekedése is fokozatosan helyre áll. A dél-balatoni vonalon is hosszabb menetidővel kell számolni. Ott váltóhiba okozta a plusz várakozást. Balatonlelle felső és Balatonboglár között újraindult a közlekedés, elhárították a váltóhibát. A dél-balatoni vonalon csökkenhetnek a késések, helyreáll a menetrend. Nem ez volt az első eset az idei nyáron. Olvass tovább... Olvass tovább... Az elmúlt hetekben már előfordultak fennakadások több mellék- és fővonalon is. A nagy hőség miatt egyre nagyobb kihívást jelent a vasúti közlekedés számára is. A hőhullámok nagy terhelést jelentenek a sínekre, a váltókra, az elektromos berendezésekre is. A meteorológiai előrejelzések szerin a következő hetekben sem várható jelentős enyhülés, így a hőség tovább nehezítheti a vasúti közlekedést és újabb fennakadások sem zárhatók ki.
Eredeti cikk megtekintése →