← Vissza

news.bsdnet.hu

Műszaki katasztrófa a síneken: Egyszerre omlott össze a Balaton és Győr felé vezető vasútvonal

Kiskegyed 2026-06-22 10:35
Míg - ahogy már megírtuk - a győri vonalon felsővezeték-szakadás okozott káoszt, addig a Balatonnál egy sorozatosan jelentkező váltóhiba miatt állt le a forgalom. A MÁVINFORM tájékoztatása szerint a dél-balatoni vonalon, Balatonlelle felső és Balatonboglár között váltóhiba miatt átmenetileg teljesen szünetelt a vonatközlekedés . A hiba nem előzmény nélküli, hiszen a szakemberek már vasárnap is küzdöttek hasonló nehézségekkel az érintett szakaszon. Az utasoknak jelentős késésekre, várakozásra és bizonytalan menetidőre kell felkészülniük. Nem jobb a helyzet a Budapest–Győr– Hegyeshalom vonalon sem, ahol a reggeli órákban Biatorbágy és Herceghalom között szakadt le a felsővezeték. A műszaki hiba következtében a nemzetközi vonatok és az InterCity-k csak Tatabányáig közlekednek, az érintett szakaszokon pedig pótlóbuszokkal próbálják enyhíteni a hatalmas fennakadást. A Budapest felé tartó utasok órákban mérhető késésekre és járatkimaradásokra számíthatnak, a fővárosban pedig rendkívüli jegyelfogadást vezettek be a káosz csökkentése érdekében.
Eredeti cikk megtekintése →