← Vissza

news.bsdnet.hu

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

Liner 2026-06-22 12:24
A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter. A miniszter szerint az elmúlt időszakban több olyan katona is kénytelen volt elhagyni a szolgálatot, akiknek szakmai tudására és tapasztalatára továbbra is szükség lenne. „Már társadalmi egyeztetésen van a „fiatalítás” címén eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás.” Ruszin-Szendi Romulusz azt is hangsúlyozta, álláspontja szerint számos katona méltatlan körülmények között kényszerült távozni a Magyar Honvédségtől. „Sok kiváló katona kényszerült méltatlan körülmények között távozni a szolgálatból, nem azért, mert ne lett volna szükség a tudásukra, tapasztalatukra vagy elhivatottságukra.” A Facebookon közzétett bejegyzésében a döntések felülvizsgálatának szükségességéről is beszélt. „Hiszünk abban, hogy minden, a katonákkal szemben igazságtalanul és méltatlanul elkövetett döntést helyre kell hozni.” A közösségi médiában közzétett üzenetében kiemelte, a honvédség számára kiemelten fontos a szolgálatban megszerzett tapasztalat és szakértelem megőrzése. „A Magyar Honvédségnek szüksége van a tapasztalatra, a tudásra és azokra az emberekre, akik életüket a haza szolgálatára tették fel” – fogalmazott a miniszter, majd hozzátette: „Tartozunk ennyivel nekik.” A társadalmi egyeztetés alatt álló jogszabály-módosítás célja a miniszter bejelentése alapján az, hogy lehetőséget teremtsen azoknak a katonáknak a visszatérésére, akik a korábbi intézkedések következtében hagyták el a szolgálatot. A miniszter álláspontja egyértelmű: a Magyar Honvédség számára értéket jelent a korábban távozott, nagy tapasztalattal rendelkező állomány.
Eredeti cikk megtekintése →