Alonso elárulta, hogyan próbál segíteni Newey az Aston Martin gondjain
F1világ
2026-06-22 11:15
Az Aston Martin az első hét versenyen mindössze egyetlen pontot szerzett: ezt Alonso monacói 10. helye jelentette. Az AMR26-os versenyautó azonban nagyrészt a mezőny végén szerepelt az eredménylistákon, miközben a csapat a karosszériával és az erőforrással is küszködik.
Az autót további problémák is hátráltatják, köztük az alacsony sebességnél jelentkező sebességváltó-szinkronvesztés, miután a csapat 2026-ra először épített saját váltót. A barcelonai versenyhétvégén az Aston Martin egyértelműen a leglassabbnak bizonyult, még az újonc Cadillac mögött is.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Az autóra a nyári szünet környékére tervezett nagy fejlesztési csomagig nem érkeznek újítások, Alonso azonban részletesen beszélt arról, milyen munkát végez az irányító technikai partnerként tevékenykedő Newey annak érdekében, hogy megfordítsa a csapat helyzetét.
HIRDETÉS
„Minden héten beszélünk vele, szóval nem arról van szó, hogy ne lennénk naprakészek a dolgokkal kapcsolatban” — mondta Alonso. „Amikor kijön a pályára, mindig rendkívül aprólékosan foglalkozik a versenyzői visszajelzésekkel, és megpróbálja pontosan megérteni, mi történik az egyes kanyarokban.”
„Szerintem előre gondolkodik, tehát azon jár az esze, hogy az új csomag mit hozhat majd ezekre a konkrét problémákra, amelyeket Monacóban tapasztalunk, és nem csak erre.”
„A szingapúri csomagon gondolkodik, azon, hogy mit lehet tenni a következő utcai pályára, és hasonló dolgokon. Szóval a legjobb van velünk, ezért minél több időt töltünk vele a pályán, annál jobb lesz.”
Sainz Verstappen különleges szerződéséről beszélt