Meg akart szabadulni testvére kutyájától egy férfi - a nyíregyházi vonaton hagyta, majd leszállt
Blikk
2026-06-22 11:10
Állatkínzás miatt emelt vádat a Szerencsi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki úgy akart megszabadulni a testvére által rábízott kutyától, hogy egy vonat kerékpártárolójában hagyta. A vádhatóság büntetővégzésben próbára bocsátást indítványozott vele szemben.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség hétfői közleményében az áll, hogy a vádlott vigyázott testvére keverék kutyájára , míg az távol volt. 2025 márciusától egy borsodi kisvárosban lévő lakásban tartotta, etette az ebet.
Június elején aztán a férfi úgy döntött, nem gondozza tovább az állatot, ezért vele együtt felszállt a Miskolcról Nyíregyházára tartó vonatra, majd a kerékpárszállító kocsiban a négylábút hozzákötötte egy állványhoz. Ezután a kutyát magára hagyta , ő pedig Szerencsen leszállt a járatról.
Az ebet a jegyvizsgáló találta meg, ezt követően egy állategészségügyi telephelyen helyezték el.
Az ügyészség a büntetlen előéletű férfivel szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben próbára bocsátást indítványozott.
Pórul járt nemrégiben az a kutya is, amely június 4-én egy vita ártatlan áldozata lett. Egy X. kerületi lakásban egy férfi fenyegette és bántalmazta a lakótársát. A bedrogozott elkövető a nő kutyájára egy tévéállványt borított, majd az állatot az ablakon keresztül az előtetőre dobta. A megvert nő könnyű sérüléseket szenvedett, de az eb is állatorvosi ellátásra szorult.
állatkínzás