← Vissza

news.bsdnet.hu

Szerződést hosszabbított rutinos védőjével a Loki

NB1.hu 2026-06-22 11:39
Hofmann eddig 23 bajnoki mérkőzésen szerepelt a DVSC-ben, és nemcsak a védekezésben volt hasznos. Újabb egy évvel meghosszabbította Maximilian Hofmann szerződését a DVSC, így az osztrák védő 2027 nyaráig marad Debrecenben. A klub vasárnap jelentette be , hogy megegyezett a 32 éves középhátvéddel a folytatásról. Hofmann másfél évvel ezelőtt, 2025 januárjában érkezett a Lokihoz az osztrák rekordbajnok Rapid Wientől, és gyorsan meghatározó szereplővé vált a debreceni védelemben. Az osztrák futballista komoly tapasztalattal érkezett Magyarországra. A Rapid színeiben több mint 200 tétmérkőzésen lépett pályára, rendszeresen szerepelt európai kupasorozatokban, mielőtt Debrecent választotta. Az NB I-ben az elmúlt másfél év során stabil teljesítménnyel segítette a csapatot, és vezető szerepet vállalt az öltözőben is. Hofmann eddig 23 bajnoki mérkőzésen szerepelt a DVSC-ben, és nemcsak a védekezésben volt hasznos. A tavalyi idényben Székesfehérváron fontos gólt szerzett, amely értékes pontokat jelentett a debreceniek számára. A szerződéshosszabbítás azt is jelzi, hogy a Loki a következő idényben sem szeretné teljesen átalakítani a keretét. A klub vezetése az elmúlt hetekben többször hangsúlyozta, hogy a fiatal játékosok mellett szükség van olyan rutinos futballistákra is, akik stabilitást adnak a csapatnak. A Debrecen számára különösen fontos lehet Hofmann maradása, hiszen az elmúlt szezonban a védelem többször is változott sérülések és eltiltások miatt. Egy tapasztalt, nemzetközi rutinnal rendelkező középhátvéd megtartása ezért felérhet egy új igazolással is.
Eredeti cikk megtekintése →