← Vissza

news.bsdnet.hu

Ünnepelnek az oroszok: Trump megbuktatta Moszkva egyik legnagyobb ellenségét

Portfolio 2026-06-22 11:56
Az orosz lap „a lúzerek lúzerének” nevezi Keir Starmert; megjegyzik, hogy a politikus hét éven belül a hatodik miniszterelnök Nagy-Britanniában. Hangsúlyozzák: Starmer részben saját pártjának nyomására mondott le, majd idézik a miniszterelnök lemondási szövegét is. Kitérnek arra is, hogy a következő miniszterelnök Andy Burnham lehet. Az orosz lap többször is kitér arra, hogy a helyzet instabilitást jelent Nagy-Britanniában, főleg akkor, ha elhúzódik a Munkáspárt vezetéséért folytatott harc. A cikk második felében az oroszok arról értekeznek: Starmer számára az „utolsó ütést” valószínűleg Donald Trump amerikai elnök vitte be, aki tegnap a Truth Social közösségi oldalon jelentette be, hogy Starmer lemond. Az orvos azt mondta, hogy vigyétek a hullaházba, szóval a hullaházba vitték. Trump azt mondta, mondjon le, hát lemondott” – fejtegetik az oroszok. Megjegyzik: Amerika és Nagy-Britannia közt számos ellentét bontakozott ki a közelmúltban, többek közt az energiabiztonsággal és az iráni háborúval kapcsolatosan. Nagy-Britannia Ukrajna egyik legelkötelezettebb és legbőkezűbb támogatója: több ezer ukrán katonát képzetek ki, rengeteg fegyvert, és sokmilliárd font anyagi támogatást küldtek Kijevnek. A brit politikai instabilitás alapvetően kedvező hír Oroszországnak, viszont a sorozatos vezetőváltások ellenére egy dolog konzisztens maradt Londonban: Ukrajna támogatását létkérdés fenntartani. Címlapkép forrása: Samuel Corum/Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →