GoW: E-Day - A csapat szerint komoly meló volt a 4 fős kampányt visszahozni
Prohardver
2026-06-22 12:15
A The Coalition a Gears of War: E-Day kapcsán már korábban megerősítette, hogy visszahozza a sorozatból rég hiányzó, négyfős ko-op kampányt. Ilyesmire utoljára a Gears of War 3. részében volt lehetőség, vagyis több mint egy évtizede nem támogatta ezt a formátumot a széria. Az E-Day a tervek szerint 2026. október 6-án érkezik PC-re és Xbox Series X|S-re. A kampányt négyen online lehet majd végigvinni, emellett a konzolosok számára kétfős osztott képernyős mód is lesz. A kreatív igazgató, Matt Searcy szerint a döntés technikailag és fejlesztési oldalról sem volt egyszerű, konkrétan „hatalmas befektetésnek” nevezte, de úgy gondolják, a Gears „DNS-éhez” hozzátartozik ez az élmény.
A stúdió célja állítólag az volt, hogy a kampányban a történet fontos szereplői közül bárkit választhatunk, és a sztorit végig az adott karakter nézőpontjából mesélik el, lényegében „nem hagyjuk el az oldalát”. A négyfős csapat (Bravo Squad) Marcus Fenix és Dominic Santiago mellett Mags Carterből és a zöldfülű Lucas Reyesből áll, a történet pedig a Locust fenyegetés felbukkanásának időszakára koncentrál.
Az E-Day kampánya egyetlen városban játszódik, ami a fejlesztők szerint külön nehézséget jelentett: úgy kellett környezeteket és arénákat tervezni, hogy ugyanúgy jól működjenek egyedül, kétfős co-opban, és három-négy játékos esetén is. A csapat azt ígéri, a szóló élmény továbbra is teljes értékű marad AI-társakkal, de a nagyobb harcterekben a kooperáció adja majd az igazi taktikai játszóteret.