← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiborultak a független benzinkutasok, egynapos bezárásra készülnek: „Ez Fidesz 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!"

Blikk 2026-06-22 12:04
Nehezményezi a Független Benzinkutak Szövetsége, hogy a Tisza-kormány nem akarja folytatni a Fidesz-kormány által elindított támogatási programot, amellyel a védett árak miatti veszteségeiket kompenzálták. Az sem tetszik a szervezetnek, hogy a kormánypárt törvényjavaslata lehetővé tenni, hogy szükség esetén újra bevezethetőek legyenek az ársapkák. Ezért június 26-án egynapos figyelmeztető bezárásra készülnek. Orbán Márton Newsroom újságíró Ezeket látta már? Közleményben adott hangot elégedetlenségének a Független Benzinkutak Szövetsége . A holtankoljak.hu közösségi oldalán hétfőn megjelent írásban úgy fogalmaznak, a Fidesz-kormány által bevezetett, és a Tisza-kormány által meghosszabbított hatósági árak magyar családi tulajdonban álló, benzinkutakat üzemeltető kkv-knek március óta mintegy 7,5-8 milliárd forint veszteséget okozott. „A kár enyhítésére a Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a Tisza-kormány, mint jogutód, most nem akar végrehajtani” – részletezte az FBSZ, amely június 26-ra egynapos figyelmeztető bezárásra hívott fel minden károsult kis benzinkutat. A közleményben kijelentették, nem nézhetik tovább tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzék, veszteséges működésre kényszerítsék a töltőállomásokat, ugyanis ezzel az alkotmányos jogaikat is semmibe veszi a hatalom. Hozzátették, a Tisza Párt legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni a védett áras rendszert, ezzel pedig szerintük több ezer magyar család megélhetésével játszanak. „Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez Fidesz 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!" - jelentette ki a Független Benzinkutak Szövetsége. Benyújtották az Országgyűlésnek a hatósági üzemanyagárak kivezetését célzó javaslatot, miután Magyar Péter miniszterelnök a forint erősödésével és az olaj világpiaci árának mérséklődésével magyarázva bejelentette, hogy megszüntetik az intézkedést. Ezzel a továbbiakban nem lesz 595 és 615 forintban maximalizálva a benzin, illetve a gázolaj ára, igaz, jelenleg a piaci nagykereskedelmi ár ennél alacsonyabb is. Az új kormány ugyanakkor nem tervez szakítani végleg a védett árakkal , és amennyiben ismét az egekbe szökne az olaj ára, újra leporolják a már jól ismert rendszer. üzemanyagár
Eredeti cikk megtekintése →