← Vissza

news.bsdnet.hu

A franciák betiltották az utcai alkoholfogyasztást a hőség miatt

Magyar Hírlap 2026-06-22 12:28
Párizs betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán a rendkívüli hőség miatt. Párizs betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán a rendkívüli hőség miatt. Az intézkedés az országos „Fête de la Musique” fesztivál és a jelenlegi vörös riasztás közepette történt. Párizsban a rendőrségi prefektúra vasárnap reggeltől betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán – írja a Valeurs Actuelles . A hatóságok attól tartanak, hogy a 38 Celsius-fokot elérő hőmérséklet túlzottan megterheli a sürgősségi szolgálatokat. A vendéglősök szakszervezete megkésettnek nevezte a döntést, mivel az ünnepi alkoholkészleteket már előkészítették, és a teraszokon továbbra is engedélyezett az alkoholfogyasztás. A francia meteorológiai szolgálat június 22-re vörös riasztást adott ki 49 megyében. A perzselő időjárás körülbelül 35 millió embert érint.
Eredeti cikk megtekintése →