A franciák betiltották az utcai alkoholfogyasztást a hőség miatt
Magyar Hírlap
2026-06-22 12:28
Párizs betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán a rendkívüli hőség miatt.
Párizs betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán a rendkívüli hőség miatt.
Az intézkedés az országos „Fête de la Musique” fesztivál és a jelenlegi vörös riasztás közepette történt. Párizsban a rendőrségi prefektúra vasárnap reggeltől betiltotta az alkoholfogyasztást nyilvános helyeken és az utcán – írja a Valeurs Actuelles .
A hatóságok attól tartanak, hogy a 38 Celsius-fokot elérő hőmérséklet túlzottan megterheli a sürgősségi szolgálatokat. A vendéglősök szakszervezete megkésettnek nevezte a döntést, mivel az ünnepi alkoholkészleteket már előkészítették, és a teraszokon továbbra is engedélyezett az alkoholfogyasztás.
A francia meteorológiai szolgálat június 22-re vörös riasztást adott ki 49 megyében. A perzselő időjárás körülbelül 35 millió embert érint.