← Vissza

news.bsdnet.hu

Rétvári Bence szerint „óriási hiba” és „multiérdek” lenne a kormány részéről eltörölni ezt a hitelt

ATV 2026-06-22 12:32
Óriási hibának, "a multiérdek" és az Európai Bizottság elvárásai teljesítésének nevezte "a 3 százalékos kedvezményes kis- és középvállalkozói (kkv) hitel eltörlését" a KDNP országgyűlési frakcióvezetője hétfőn. Facebook-oldalán Rétvári Bence kijelentette: a Tisza Párt azt mondta a kampányban, hogy ami jó dolog, azt megtartják, és csak azt törlik el, ami rossz. Márpedig ez jó dolog, a magyar vállalkozások segítése helyes, és minden kormánynak ez lenne a feladata – fűzte hozzá. Kifejtette: ez olyan célzott hitelprogram volt, amely kifejezetten a magyar kisvállalkozásokat, kifejezetten a magyar középvállalkozásokat tudta segíteni. Ezek azok a cégek, amelyek a legtöbb magyar embert alkalmazzák, amelyek a magyar gazdaságnak a gerincét jelentik, „most mégis ezt a programot törlik el és nem nyújtanak helyette semmit”. Aláhúzta: ez a pénz biztosan nem a multikhoz, hanem a magyar kkv-khoz ment. Ennek eltörlésével tehát rosszul járnak a magyar vállalkozások és jól járnak a multik. Ezért ez nagyon hibás döntés, nem más, mint „a multiérdeknek”, meg az Európai Bizottság elvárásainak a teljesítés e – mondta. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium csütörtöki tájékoztatása szerint úgy módosítják a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, hogy a Széchenyi Folyószámlahitel MAX+, a Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ és a Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ kamata a jövőben a háromhavi BUBOR szintjéhez igazodik, amelynek jelenlegi értéke 5,89 százalék. Kapitány István tárcavezető a Facebook-oldalán közzétett videójában hangsúlyozta, hogy a konstrukció beruházási hitelei és azok kondíciói nem változnak.
Eredeti cikk megtekintése →