Összeházasodott az ETO két kézilabdázónője – íme az első reakciók
Blikk
2026-06-22 12:25
Kimondta a boldogító igent a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatának két játékosa, Fodor Csenge és a brazil Bruna de Paula. A hölgyek Brazíliában keltek egybe, hiszen az egyneműek házasságát hazánkban nem engedélyezik, míg a dél-amerikai országban igen. Az eseményről a ceremóniamester számolt be, rengetegen, barátok, ismerősök, szurkolók gratuláltak a frigyhez.
Halas Zoltán
Rovatvezető-helyettes (Sport)
Ezeket látta már?
A két kézilabdázónő Brazíliába utazott, hogy összeházasodjon. Az esküvőt meg is tartották a hétvégén, a körülményekről Babi Motte , az esemény szervezője közölt részleteket Instagram-oldalán. Ahogy fogalmazott Bruna és Csenge története kontinenseket szelt át, hogy eljusson idáig.
„Magyarországon kézilabdázva egy olyan történetet építettek fel, amely a csodálaton, a partnerségen és azon a bizonyosságon alapul, hogy egymásban találták meg az otthont. Három évvel ezelőtt az élet összekötött két nőt, akik sokkal többet osztanak meg egymással, mint a sport iránti szenvedélyt. Közös értékeket, álmokat és egy olyan szerelmet, amely napról napra növekszik” – olvasható az oldalon.
A brazil sajtó a női kézilabda csillagaként, nemzeti büszkeségként és inspirációs forrásként tekint De Paulára. Példaként előszeretettel mutatják be a motiváló élettörténetét. Gyakran megemlítik, hogy nagyon szerény, nehéz anyagi körülmények között nevelkedett fel, édesanyja egyedül tartotta el őt és négy lánytestvérét, kilencévesen még pénzük sem volt, arra, hogy Brunának kézilabdacipője legyen... A játékosok kapcsolatát és a házasságát a média az elfogadás és a tiszta szerelem gyönyörű példájaként kezeli .
A helyi cikkekben megjegyzik, a pár azért választotta helyszínül Bruna hazáját, mert Brazíliában a törvények 2013 óta teljes mértékben lehetővé teszik az azonos neműek házasságkötését, míg Magyarországon erre jelenleg nincs jogi lehetőség. A cikkek elismerően írnak arról, hogy a két sportoló a hazai és a nemzetközi sportéletben is szinte példátlan módon , a kezdetektől fogva teljesen nyíltan és büszkén vállalta fel a szerelmét a közösségi médiában, nem csinálva titkot a boldogságukból.
A lapok felelevenítették „történetüket” is: Bruna 2023-as Győrbe igazolása után hamar egy pár lettek, azóta mindketten hosszú távra (2027-ig) kötelezték el magukat az ETO-hoz, a házasságkötésüket igazi tündérmeseként írják le. Előszeretettel idézik Bruna korábbi, nyilvános szerelmi vallomásait (például az évfordulós posztját: „Megtaláltam a szerelmet... az élet sokkal szebb melletted”), amit a brazil közönség rendkívül pozitívan fogadott. A cikkek kiemelik, a tengerparti esküvő nemcsak egy szép ünnepség, hanem egyben egy fontos jogi és szimbolikus lépés is a pár életében.
Azt is megjegyzik, hogy a válogatott szurkolói bázisa szinte egy emberként ünnepelte a hírt. A cikkek alatti kommentekben és a közösségi médiában a brazilok valóságos szeretetáradattal fogadták a párt, Csengét pedig sokan már „tiszteletbeli brazilként” üdvözlik.