Több száz benzinkút zárhat be sztrájk miatt Magyarországon
Vezess
2026-06-22 12:23
Tiltakozásuk jeléül egynapos figyelmeztető bezárásra készülnek a magyarországi független benzinkutak. A veszteségeik kompenzálását követelik.
2026.06.22. hétfő 13:23
Nem tetszik a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ), hogy a hamarosan véget érő védett áras rendszer által okozott veszteségeket nem akarja kompenzálni az új kormány. A szervezet egynapos “figyelmeztető bezárásra” hívta fel a károsult benzinkutakat, a tervezett időpont június 26.
Az FBSZ által közzétett közlemény arra hivatkozik, hogy az új kormány nem akarja végrehajtani azt a támogatási programot, amelyet az előző kormány a károk enyhítésére dolgozott ki.
A szövetség azt írta: “nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve alkotmányos jogainkat tulajdonunkhoz, és a szabad vállalkozáshoz!”
Magyarországon a független (nem nagy láncokhoz tartozó), kis-középvállalkozásként működő benzinkutak száma eléri az 500-600 töltőállomást. Egyelőre nem tudni, hogy közülük hányan csatlakoznának a kezdeményezéshez.
Az árak közben folyamatosan csökkennek, már a védett áraknál 30 forinttal olcsóbban is lehet tankolni:
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!