Itt van, meglépte! Az eddigi legkeményebb bejelentés Magyar Pétertől
Kiskegyed
2026-06-22 12:35
A magyar miniszterelnök a szicíliai maffia merényleteinek szemléletes felsorolásával kezdte a nem mindennapi felszólalását a parlamentben. Elmondta, hogyan is tartotta ő polip karjaival fogva az olasz államot a La Cosa Nostra, az olasz-szicíliai eredetű nemzetközi bűnszervezet. Magyar Péter párhuzamot vont a Fidesz és az olasz maffia között. Azt mondja, nem fogják megengedni, hogy hasonló szörnyűségek történjenek Magyarországon. Azt üzente, megszabadítják az országot a bénító politikai-gazdasági maffiától. Ezt tekinti a legnagyobb, legfontosabb feladatának, ahogy fogalmazott, ő ezért jött. "Ma elindítjuk a tisztítótűz műveletet, ennek lesz a legfontosabb szereplője a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési- és Védelmi Hivatal" - mondta.
"Az ember kinyit egy dossziét,és ott van egy tízmilliárdos ügy aztán kinyit egy másikat, és ott van egy 50 milliárdos, kinyit egy harmadikat és ott már 100 milliárdok mozogtak. Mire az egyik ügy végére érünk, előkerül egy újabb szerződés, egy újabb alapítvány egy újabb koncesszió, egy újabb vagyonátrendezés. Nincs a napnak olyan órája, hogy ne kerülne elő egy újabb történet arról hogyan került a Fidesz alatt közpénz magán zsebekbe, hogyan alakult át a közvagyon magánvagyonnál hogyan lett a közös tulajdonából egy szűk elit gazdasági hátországa" - fogalmazott, majd hosszas sorolta a részben már nyilvános ügyeket szinte levegőt sem véve a hihetetlenül hosszú lista ismertetése közben.
"Nem lehet az országban leejteni egy tűt, úgy hogy ahová az esik onnan az orbáni fideszes maffia tagjai ne loptak volna el valamit, és látom hogy figyel, úgyhogy segítek egy felsorolással. Nagyon sokat beszéltünk ezekről az ügyekről az elmúlt hónapokban években a felcsúti kisvasútról, Hatvanpusztaról, a zebrákról, a semmibe vezető körforgalmakról, a túlárazott Budapest-Belgrád vasútvonalról, a sárzsadányi szellem élményparkról, a lombkorona nélküli lombkorona sétányokról, lejtő nélküli bobpályáról, a többszörösére dráguló hidakról, a gazdátlanul álló több 10 milliárdos trieszti kikötőről, a lerohasztott magára hagyott MÁV-ról, a kisvárdai stadionról a több mint 70 milliárd forint közpénzbe kerülő vadászati világkiállításról, a többmilliárdos milánói pavilonról, az 50 milliárdos kajak-kenu akadémiáról a kiszáradó Velencei-tó partján, a szinte minden sportszövetséget behálózó lopásról, a lenyúlt budapesti és vidéki szállodákról, a 420 milliárdos szabálytalan közműtenderről, a dunakeszi jármű javítóról ahonnan a nyereséget hazavitték a sok milliárdos veszteséget pedig az államra azaz a magyar emberekre hagyták ha turizmusban a Kisfaludy program 100 milliárdjairól, a Tiborc féle szállodákról, a kastélyprogramról a raktárakban álló több ezer túlárazott felesleges lélegeztetőgépről, a 10 milliárdos brüsszeli magyar házról, a mátrai erőműről, a magyar nemzeti bankról, az alapítványairól az irányított állami földárverésekről a KESMA-ról, a milliárdokért rendelt századvéges tanulmányokról, a nemzeti konzultációra elköltött 100 milliárdokról a sokezer milliárdos propaganda költésekről, az orosz kémbankról, a letelepedési kötvény programról, a dohány koncesszióról, a kaszinó koncesszióról, az autópálya koncesszióról a magántőke alapokról, közérdekű vagyonkezelő alapítványokban kiszervezett nemzeti vagyonról, Lázár János vagyonáról az Orbán család vagyonáról a Szijjártó család vagyonáról, a Szalay-Bobrovniczky család vagyonáról, a Mészáros család vagyonáról, a végrehajtó maffiáról, Rogán Antal találmányáról, a választások előtti állami ingatlaneladásokról, a haza kifosztásáról."
Ezek után újra távozásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt, majd Polt Péterről, az Alkotmánybíróság elnökéről és Varga Zs. Andrásról a kúria elnökéről, akik - ahogy fogalmazott - fogságban tartják Magyarországot.
"Kezdeményezzük a köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését. Az Alaptörvény-módosítás hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik. Pont. Szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamatot indítunk, bevonva a teljes társadalmat, megbeszélve a közös ügyeinket és a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni. Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb öt évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ - jelentette be Magyar Péter, hozzátéve: - Az Alaptörvény módosítása keretében lehetővé tesszük, hogy az Alkotmánybíróság elnökét maguk az alkotmánybírák válasszák a saját tagjaik közül, és visszavezetjük az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatárt. A 70. évet betöltő alkotmánybírák megbízatása, köztük Polt Péteré is megszűnik.”
Az Alaptörvény tervezett módosítása jelentősen megerősíti a bírói önigazgatást, alapjaiban alakítva át a Kúria, valamint az Országos Bírói Hivatal (OBH) vezetőinek megválasztására és visszahívására vonatkozó szabályokat. A javaslat értelmében a bírói önrendelkezést képviselő Országos Bírói Tanács (OBT) a jövőben bármikor kezdeményezheti a két csúcsvezető elmozdítását, amelyről végül az Országgyűlés határoz kétharmados többséggel. Emellett a módosítás egy másik utat is megnyit a visszahívásra: meghatározott számú bíró indítványára, a teljes bírói kar több mint kétharmados támogatása mellett a parlament szintén kétharmados szavazással dönthet a vezetők felmentéséről.
A reformok a Kúria és az OBH elnökének megválasztási rendjét is gyökeresen megváltoztatják. Míg korábban a Kúria elnökét az Országgyűlés választotta meg az államfő előterjesztése alapján, a jövőben a bírák közvetlenül maguk közül jelölhetik ki a két szervezet első emberét, ami lényegesen nagyobb függetlenséget és beleszólást biztosít a jogásztársadalomnak a saját vezetőik kiválasztásába.
Bejelentette, korlátoznák az egy személy által betölthető országgyűlési ciklusok számát is 12 évben.