← Vissza

news.bsdnet.hu

Jön az Alaptörvény-módosítás, ami elmozdítja Sulyok Tamást a pozíciójából

Telex 2026-06-22 12:54
Hétfői, napirend előtti felszólalásában a parlamentben Magyar Péter miniszterelnök azt mondta: a Tisztítótűz-művelet részeként kezdeményezik a köztársasági elnök, Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését az Alaptörvény módosításával. Szeptembertől egy teljesen átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, és a folyamat végén az alkotmányt a magyar nép népszavazással fogja megerősíteni. Beszédében Magyar azt mondta, Sulyok igazából egy dologban teremtett nemzeti egységet: „abban, hogy mennie kell”. A napirend előtti felszólalásában a miniszterelnök azzal is heccelte a köztársasági elnököt, hogyan köszöntötte fel korábban Orbán Viktort a születésnapján. Szerinte Sulyok Tamás nemhogy nem tud vagy nem akar megakadályozni egy alkotmányos puccsot, hanem maga kezdeményezett egyet. Itt Magyar arra gondolt, hogy szerinte Sulyok arra kérte az Alkotmánybíróságot, hogy az a társadalmi és parlamenti vitát megelőzően közvetlenül avatkozzon be demokratikus folyamatokba, akadályozzon meg egy még nem is létező alkotmánymódosítást. Sulyok elmozdításáról a Tisza Párt elnöke már a választási kampányban is beszélt. Miután viszont a Tisza fölényesen megnyerte a választást, nyíltan fel is szólította a köztársasági elnököt a lemondásra. Május 31-ig adott időt a köztársasági elnöknek arra, hogy magától mondjon le, de Magyar már korábban is mondta, a kérésen kívül más eszközzel is el tudják mozdítani. Sulyok végül úgy döntött, magától nem mond le .
Eredeti cikk megtekintése →