← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fidesz-KDNP frakció felét kipöckölné Magyar Péter

444.hu 2026-06-22 13:02
Cikkünk frissülA miniszterelnöki ciklus korlátozása után az országgyűlési képviselői mandátumot is maximalizálná a Tisza, méghozzá 12 évben. Ezt Magyar Péter jelentette be az országgyűlésben, a többi között azzal érvelve, hogy erre kaptak felhatalmazást. (Ez a kampányban nem hangzott el, sőt, azóta sem. Ezzel tulajdonképpen beavatkoznak más pártok belügyeibe.)Magyar nem mondta, hogy mikortól élne ez a korlátozás, de a jelenlegi képviselők közül nagyon sokakat érintene ez. Ágh Péter, Gulyás Gergely, Balla György, Bencsik János, Gyopáros Alpár, Kocsis Máté, Németh Zsolt, Szijjártó Péter, Zsigó Róbert, Balla Mihály, Budai Gyula, Horváth László, Kovács Sándor, Lázár János, Pócs János, Tilki Attila, Tuzson Bence, Varga Gábor, Vitányi István, V. Németh ZsoltWitzmann Mihálytöbb mint 12 éve parlamenti képviselő. Vitályos Eszter 12 éve 2030-ban, a következő választás után jár le, ahogy F. Kovács Sándoré is.A KDNP frakcióba nem ülhetne beRétvári Bence,Hargitai János,Seszták Miklós,Simicskó István.Ezt is Alkotmánymódosítással intézné Magyar Péter. A szöveget társadalmi vitára bocsátják, de az egyelőre nem jelent meg a kormány.hu-n.
Eredeti cikk megtekintése →