← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter kezdeményezi Sulyok Tamás leváltását

Mandiner 2026-06-22 13:13
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében. A kormányfő közölte: a „tisztítótűz-művelet” részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését. – fogalmazott. Magyar Péter bejelentette: szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, „megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket”. Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni. Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb 5 évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz – mondta. (MTI) Nyitókép: MTI/Purger Tamás
Eredeti cikk megtekintése →