← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter: ma elindítjuk a tisztítótűz műveletet, jól jegyezzék meg a napot

ATV 2026-06-22 13:14
Magyar Péter átfogó politikai, gazdasági és jogi akciót jelentett be, a leghatározottabb és legszigorúbb fellépést ígérte. „Megszabadítjuk a magyarokat a hazánkat kirabló, az állampolgárokkal szemben fellépő, őket fenyegető, életüket ellehetetlenítő politikai és gazdasági maffiától” – fogalmazott napriend előtti felszólalásában Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén . A kormányfő a kilencvenes évek elején Olaszországot megrázó merényletek példáját hozta fel, aminek egy a maffia ellen küzdő vizsgálóbíró és egy ügyész is áldozata lett: „Mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfojtsa, meglopja Magyarországot” – tette hozzá. Magyar Péter szerint minden minden területen a leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárni. A miniszterelnök arra tett ígéretet, hogy meg fogják szabadítani Magyarországot a „gazdasági és politikai maffiától”. „Ma elindítjuk a tisztítótűz műveletet, amely lezár egy korszakot, lezárja azokat a hosszú évtizedeket, amikor Magyarországot túszul ejthették a szervezett politikai és gazdasági bűnözői csoportok” – fogalmazott, kiemelve, hogy ez egy átfogó politikai, gazdasági és jogi akció, aminek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal az egyik legfontosabb eleme lesz – hangzott el a kormányfő felszólalásában. „Az olaszoknak volt egy mondásuk: a Cosa Nostra nem attól erős, mert sok fegyvere vagy bérgyilkosa van. Attól erős, mert az emberek elhiszik róla, hogy legyőzhetetlen – mi ma elindulunk az úton, és elkezdjük legyőzni a magyar Cosa Nostrát” – fogalmazott. A miniszterelnök szerint a kormányváltás óta olyan kifosztások nyomaival és bizonyítékaival szembesülnek, melyek „nagyságrendjét időnként még azok is nehezen fogják föl, akik hónapok, évek óta ezeket az ügyeket vizsgálják kívülről”. „Mire az egyik ügy végére érünk, előkerül egy újabb szerződés, egy újabb alapítvány, egy újabb koncesszió, egy újabb vagyonátrendezés. Nincs a napnak olyan órája, hogy ne kerülne elő egy újabb történet arról, hogyan került a Fidesz alatt közpénz magánzsebekbe, hogyan alakult át a közvagyon magánvagyonná” – tette hozzá Magyar Péter. Borítókép: MTI
Eredeti cikk megtekintése →