Tisztítótűz-műveletet hirdetett Magyar Péter
Klubrádió
2026-06-22 13:08
Ennek részeként kezdeményezik Sulyok Tamás elnöki megbízatásának megszűntetését is.
Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, elindítják a Tisztítótűz-műveletet, és „megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától”. Ennek részeként kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését az Alaptörvény-módosítással. Bejelentette, tizenkét évben akarják korlátozni az országgyűlési képviselői mandátumot.
Beszélt arról is, hogy 40 napja kormányoznak, 40 napja látnak bele az állam működésébe. Sorra kerülnek elő szerinte az újabb és újabb milliárdos szerződések, koncessziók, túlárazott szerződések.
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy az új alkotmány megalkotása széles társadalmi részvételre, politikai konszenzusre fog épülni. Olyan alkotmányra van szüksége az országnak szerinte, amit politikai hovatartozástól függetlenül minden magyar ember a magáénak érez.
Bejelentette azt is, hogy a bisszaállítanák az alkotmánybírók 70 éves korhatárát, ezzel megszűnne Polt Péter megbízatása is.