← Vissza

news.bsdnet.hu

Erős vízhiány lehet Pest vármegyében: erre kéri a lakosokat a vízszolgáltató

Blikk 2026-06-22 13:26
Pest vármegye három településén, Dömsödön, Ráckevén és Szigetbecsén az ivóvízellátás kritikus helyzetbe került, mivel a vízközmű rendszerek teljesítőképességük határán működnek. A DAKÖV Zrt. közleménye szerint a lakossági vízigény további növekedése vagy műszaki meghibásodás esetén nyomáscsökkenésre és átmeneti vízhiányra lehet számítani. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? A szolgáltató arra kéri a lakosokat, hogy takarékoskodjanak az ivóvízzel, különösen a nyári csúcsidőszakban, amikor a fogyasztás jelentősen megnő. A korlátozások a települések teljes belterületére vonatkoznak, de különösen érintik a ráckevei Somlyó-szigetet és Újtelepet, valamint a szigetbecsei és dömsödi nyaralóövezeteket. A vízszolgáltató hangsúlyozza, hogy a közös érdek az ivóvízkészlet folyamatos biztosítása , ezért a lakosságot arra kérik, hogy kerüljék a medencék ivóvízzel való feltöltését, az autómosást, valamint a burkolt felületek locsolását. A locsolások gyakoriságát és a felhasznált víz mennyiségét is csökkenteni kell. A figyelmeztetés hátterében az elmúlt évtizedek tapasztalatai állnak, amelyek szerint a nyári időszakban a vízellátó rendszerek gyakran kerülnek kritikus üzemállapotba – írja a Dívány . A vízhiány veszélye mellett a kánikula is komoly kihívás elé állítja az ország lakosságát. Az országos másodfokú hőségriasztás kedd éjfélig van érvényben, és a napi középhőmérséklet sok helyen meghaladja a 25 Celsius-fokot, kisebb körzetekben pedig a 27 fokot is elérheti. Bár zivatarok és viharok kialakulására is van esély, ezek nem hoznak tartós enyhülést. A forróság hatására fejfájás, levertség, koncentrációs nehézségek és alvászavarok jelentkezhetnek, miközben az UV-B sugárzás is rendkívül erős. A MÁV a pályaudvarokon ingyenes vízosztással segíti az utazókat, és országszerte kétezer klimatizált helyiség áll rendelkezésre, ahol bárki hűsölhet. víz
Eredeti cikk megtekintése →