← Vissza

news.bsdnet.hu

Novák Előd kifizeti a bírságot a letépett szivárványos zászlók miatt

Klubrádió 2026-06-22 13:20
Amelyeket ő következetesen rongyoknak nevez. Alig egy nap után a hétvégén eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet-hídról, a Főpolgármesteri Hivatal jelezte, hogy feljelentést tesznek, és szándékos rongálásra gyanakodnak. közölték azt is, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, hiszen „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”. A Mi Hazánk alelnöke a Facebookon  tudatta, hogy ha a zászlók eltávolításáért bírságot kell  fizetnie annak, aki a Dunába hajigálta azokat, akkor ő átvállalja a büntetés kifizetését. Novák a közleményben a zászlókat következetesen rongyoknak nevezi. Emlékezetes:  Novák Előd 2020-ban egy létrán mászott fel a Városháza homlokzatára, hogy leszedje onnan a szivárványos zászlót, majd elszaladjon vele a rendőrök elől, majd ugyanezt a produkciót megismételte a XI. kerületi önkormányzat előtt is (előbbiért figyelmeztetést, utóbbiért bírságot kapott), tavaly törvénymódosítással tiltatta volna be, hogy középületekre kitehessék a szivárványos lobogót - jegyzi meg a 444. Idén június 27-én szombaton rendezik a Budapest Pride-ot.
Eredeti cikk megtekintése →