Kidőlt a németek alapembere az egész világbajnokságról
24.hu
2026-06-22 13:47
A Borussia Dortmund 26 éves védője szombaton, az Elefántcsontpart ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen sérült meg, félidőben le is kellett cserélni. A német szövetség hétfői tájékoztatása szerint az orvosi vizsgálatok belső szalagszakadást állapítottak meg, így a 29-szeres válogatott középhátvédre legalább két hónapos kényszerpihenő vár.
Ez egyben azt jelenti, hogy számára két meccs után véget ért a világbajnokság.
Julian Nagelsmann szövetségi kapitány ráadásul már nem hívhat be új embert a német keretbe, mivel az adott csapat első vb-mérkőzése után már csak kapus pótlására van lehetőség. A németek így sincsenek nagy bajban, mert a 33 éves Antonio Rüdiger képes pótolni a dortmundi játékost.
Németország két győzelemmel vezeti a csoportját, Curacaót 7-1-re ütötte ki, Elefántcsontpart ellen egy 94. perces góllal nyert. Az utolsó fordulóban úgy játszik Ecuador ellen csütörtökön, hogy már biztosan csoportelső.
Kapcsolódó
Az argentinok szövetségi kapitánya szerint a gyengébb csapatokat segíti a hidratációs szünet
Egy újabb kritikusa a kötelező ivószüneteknek.
The post Kidőlt a németek alapembere az egész világbajnokságról first appeared on 24.hu.