← Vissza

news.bsdnet.hu

Novák Előd: Kifizetem a szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot

HVG 2026-06-22 13:53
„Kifizetem a szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot” – írta közösségi oldalán Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője azután, hogy vasárnap eltűntek a Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídról. A Főpolgármesteri Hivatal vasárnap azt közölte: „szándékos rongálás gyanítható”, ezért feljelentést tesznek az ügyben. A zászlók szombaton kerültek ki. https://hvg.hu/itthon/20260621_pride-zaszlok-erzsebet-hid-fovaros-feljelentest Novák Előd azt írta: „Budapest mindenkié! – ezért sem fogadható el, hogy kisajátítsa az Erzsébet hidat egy párt vagy bármilyen politikai mozgalom, mint pl. az LMBTQSTB-lobbi a zászlóival. Érthető, ha a provokációra az utca embere a szivárványos rongyok eltávolításával válaszolt, bár ízlésem szerint a kukában volna a helyük, a rendőrség páratlanul gyors fellépése miatt érthető a Duna segítségének igénybevétele is, hiszen ennyi zászlóval már nem lehet elszaladni”. A politikus hozzátette: „Karácsony Gergely inkább például kátyúzásra kellett volna költse a budapestiek pénzét, nem homoszexuális és egyéb deviáns propagandára”. Novák azt is felhozta, hogy „a főpolgármester feljelentésem ellenére megúszta tavaly a betiltott gyűlésük megtartását is büntetés nélkül. Ha most az értéktelen rongyok eltávolítása, a rend helyreállítása miatt viszont bírságot kéne fizessen a véleménynyilvánításával élő honfitársunk, átvállalom a büntetését”. A politikus megosztott egy videót is, amely a zászlók levételét és Dunába dobását örökítette meg. https://hvg.hu/itthon/20260604_vadejtes-karacsony-gergely-budapest-pride-szervezes-europai-birosag
Eredeti cikk megtekintése →