Serena Williams: egy elmélet megbukott, Wimbledon várhatja a csodát?
Magyar Nemzet
2026-06-22 14:02
Alexander Zverev a Roland Garros idei megnyerésével 1991 óta az első német Grand Slam-bajnok férfiteniszező lett egyesben. A világranglista-harmadik játékos nem sokat pihent, a héten máris odahaza, a hallei füvespályás tornán készült a wimbledoni bajnokságra. A hazai verseny korábbi kétszeres finalistájaként Zverev az első három fordulóban csak egy szettet veszített, miközben három játszmát is rövidítésben nyert meg. Az elődöntő elején is így tett: az amerikai Taylor Fritz (9.) ellen 7:6-tal került előnybe – ugyanakkor érződött, hogy a hőség megnehezíti a dolgát, a játszma közepén ápolást is kért.
Fritz jobban bírta a körülményeket, a folytatásban bréklabdával sem kellett szembenéznie, miközben kétszer is elvette ellenfele adogatását. Végül több mint 160 percnyi játék után, 6:7 (4-7), 6:4, 7:5-re az amerikai nyert, így sorozatban nyolcadik alkalommal is legyőzte Zverevet. Mint utólag kiderült, a közismerten 1-es típusú cukorbetegséggel küzdő németnek elsősorban nem a meleggel voltak gondjai, hanem ezúttal nem a megszokott módon tudta beadni magának az inzulininjekciót.
– A hátam egy kicsit merev volt, de nem ez a vereség fő oka. Komoly problémáim adódtak a vércukorszintemmel, mert az általam használt szenzor teljesen téves értéket mutatott. Nagyon magas értékeket jelzett, miközben a valóságban alacsony volt a cukorszintem, ezért jóval több inzulint adtam be magamnak, mint kellett volna.
Valójában ez volt az oka annak, hogy a második szettben fizikailag szinte nem voltam jelen, és a harmadikban is rengeteget szenvedtem. Ennek ellenére küzdöttem, mindent beleadtam, és el kell ismerni, hogy Taylor megérdemelte a győzelmet – mondta Alexander Zverev a mumusa elleni vereségről. – Ez az első alkalom, hogy ilyesmi történt velem. Már 2016 vagy 2017 óta használom ezeket a szenzorokat, és kilenc év alatt még soha nem tapasztaltam ekkora hibát. A második szett után az orvosok a hátamat kezelték, de a valódi probléma egészen más volt. Ha valaki megnézi a mérkőzést, láthatja, hogy folyamatosan az egyik glükózos italt ittam a másik után.
A korábban Marozsán Fábiánt is búcsúztató Fritz Stuttgart után tehát Halléban is döntőt játszott, ám ezúttal sem bírt el honfitársával. Egy héttel korábban Ben Shelton (5.), míg ezúttal Frances Tiafoe (26.) bizonyult túl nagy falatnak neki. A negyeddöntőben három mérkőzéslabdát is hárító
A londoni Queen's Clubban is hasonló versenyt rendeztek, szintén amerikai résztvevővel a döntőben: Tommy Paul (28.) az argentin Francisco Cerúndolo (27.) ellen játszmaelőnyről kapott ki.
A nőknél mindkét e heti WTA-viadalon amerikai–cseh finálé volt. Nottinghamben Marie Bouzková (27.) háromszettes győzelmet aratott Emma Navarróval (25.) szemben. Berlinben Jessica Pegula (4.) vághatott volna vissza honfitársa vereségéért Linda Noskovának (13.), de döntő játszma végén itt is cseh diadal született.
Jövő héten a férfiak Mallorcán és Eastbourne-ben versenyeznek, míg a nőknek utóbbi város mellett Bad Homburgban rendeznek tornát a június végén startoló wimbledoni viadal előtt. Magyarként Eastbourne-ben Bondár Anna és Udvardy Panna a nyitókörben egymással csap össze, Mallorcán Fucsovics Mártonra a francia Corentin Moutet, míg Marozsán Fábiánra a szlovák Alex Molcan vár. Piros Zsombor eközben a wimbledoni selejtezőt a bolgár Ivan Ivanov ellen kezdi meg.