← Vissza

news.bsdnet.hu

Megtörten nyilatkozott felesége elvesztéséről Farkasházy Tivadar: "Mimit pótolni lehetetlen"

Blikk Rúzs 2026-06-22 14:00
Elmondta azt is, mi ad neki erőt a gyász közepette. Hatalmas csapás érte márciusban Farkasházy Tivadart: a legendás humorista elvesztette imádott feleségét, akivel 56 éven keresztül voltak együtt jóban-rosszban. A mindenki által csak Mimiként ismert hölgy hosszú betegség után hunyt el . Farkasházy Tivadar most a Story.hu-nak elárulta , hogyan érzi magát kedvese elvesztése óta és mivel tölti az idejét. „Nehéz. Bolyongok, mint a hollandi. Sehol sem érzem magam igazán otthon” – mondta a mindennapokról. Hozzátette, hogy egy régi, 1960-as évekbeli kabaréjelenet szállóigévé vált mondata tökéletesen kifejezi jelenlegi érzéseit: „Mindenütt jó, de a legjobb sehol.” Ugyanakkor hangsúlyozta, mennyit jelent számára szerettei támogatása. „Mindent megtesznek, de Mimit pótolni lehetetlen” – fogalmazott. Farkasházy jelenleg Budapest és Balatonfüred között osztja meg az idejét, bár egyre többet tartózkodik a Balaton-parti városban. „Saját magam utazó nagykövete lettem. Részben Budapesten, részben Balatonfüreden élek, de többet Füreden, mert itt érzem magam a legközelebb Mimihez. Az ágy felett Gyémánt László két portréja, így legalább ott egymás mellett lehetünk, minden reggel beköszönök és este is”. Emellett időnként útra is kel, hogy barátaival találkozzon. „Olykor csavargok is, nemrég voltam Juszt Lászlóéknál Akán és Verebes Istvánéknél Bazitán”. „Az unokáim is sok erőt adnak. Dani focizik és a sport világába készül, Flóra, aki szintén 18, a művészetek iránt érdeklődik. Márk hét, Nóra ötéves, ők most éppen újságárusok a szárszói kertben, anyám egykori pavilonjában, úgy is kevés van belőlük, s levágják a ritka vendégeket” – tette hozzá. A család és a barátok mellett a futball szeretete is erőt ad a humoristának, aki 77 éves korában vonult vissza, ötszörös veteránbajnokként, és ezzel a sportág egyik legidősebb aktív játékosa volt. „A foci még mindig szerves része az életemnek, a második legidősebbként 77 évesen vonultam vissza ötszörös Veterán-bajnokként. Dani unokám kiválóan focizik, nagy örömmel nézem a meccseit. Ahol csak tudom, élőben, de főleg a Dunántúlon” – meséli az ország Teddyje. A kérdésre, kinek drukkol a futball-világbajnokságon, egyértelmű választ adott: „A spanyoloknak drukkolok, jól ismerem az országot, hatszor is legalább egy hónapig voltam ott, bár a Zöld-foki-szigetek ellen borzalmasan kezdtek”. (Az interjú megjelenése óta Spanyolország 4-0-ás győzelemmel diadalmaskodott Szaúd-Arábia csapata felett.) Forrás: Story.hu
Eredeti cikk megtekintése →