Pár nap, és búcsút inthetünk az esőnek, a szárazság fokozódik
24.hu
2026-06-22 14:16
Habár hétfőn több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt, a hét későbbi szakaszában fokozatosan eltűnik a csapadék lehetősége és csak a szárazság marad, írja az Időkép.
Kedden már jóval kevesebb helyen, többségében a Duna-Tisza közén és néhol a nyugati, valamint keleti, északkeleti határnál lehetnek záporok, néhol pedig lehet villámlás és kiadós öntözés is előfordulhat.
Szerdán már alig pár csepp eső lesz csak, csütörtökre pedig teljesen kiszárad a levegő.
A felhőket szinte keresni kell majd az ország fölött, alig néhol jelenhet meg vékony fátyol vagy kisebb gomoly. Csapadékra aztán a hét végéig nincs kilátás, így érdemes a még most érkező zivatarok vizét gyűjteni, és később azzal locsolni a kerteket.
Erre már csak azért is szükség lesz, mert gyorsan szárad majd a talaj, árnyékot adó felhők alig lesznek, a hőség pedig fokozódik, és gyorsítja a talaj száradását. Egyre többfelé lépjük ár a 35 fokot, amit tűző napon még többnek érezhetünk. Hétvégén pedig még a 40 fokot is megközelítjük.The post Pár nap, és búcsút inthetünk az esőnek, a szárazság fokozódik first appeared on 24.hu.