Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget
24.hu
2026-06-22 14:11
Magyar Péter miniszterelnök hétfői bejelentése alapjaiban rajzolná át a parlament személyi viszonyait: a 12 éves mandátumkorlát bevezetése tömeges cserét eredményezne, különösen a Fidesz–KDNP padsoraiban. A jelenlegi képviselők pályafutását áttekintő adatok alapján jól látszik, hogy a kormánypárti frakciókban jelentős azok aránya, akik már rég túllépték ezt a határt.
A Fideszben több olyan politikus is van, akik már a rendszerváltás óta tagjai az Országgyűlésnek. Németh Zsolt és Horváth László 1990 óta folyamatosan képviselők, míg a kilencvenes évek végén kezdők – köztük Balla György, Balla Mihály, Bencsik János, Vitányi István, V. Németh Zsolt és Zsigó Róbert – 1998 óta parlamenti tagok. Ez több mint negyedszázados törvényhozói jelenlétet jelent.
A kétezres évek elején indult politikusi generáció szintén érintett: Lázár János és Szijjártó Péter 2002 óta, Ágh Péter, Gyopáros Alpár és Tilki Attila 2006 óta képviselők. Még a kormánypárt fiatalabbnak tekintett arcaival kapcsolatban is megállapítható, hogy sokan már átlépték vagy hamarosan átlépik a 12 éves limitet.The post Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget first appeared on 24.hu.