← Vissza

news.bsdnet.hu

Bíróság elé kerül a gyermekotthonban élő fiú, aki többször is rátámadt a nevelőire

NLC 2026-06-22 14:03
A Pest vármegyei gyermekotthonban élő fiatalkorú több alkalommal is agresszívan viselkedett a nevelőkkel és gyermekfelügyelőkkel szemben. Egyik alkalommal meglökte és ruhájánál fogva rángatta az egyik dolgozót, majd megharapta a segítségére siető nevelő kezét – írja a 24.hu. A vádirat szerint a fiú 2024 nyarán dührohamot kapott az intézményben, kiabált, letépett egy villanykapcsolót, majd bántalmazta azokat a munkatársakat, akik segítséget próbáltak hívni. Egy másik esetben nyugtatók és alkohol együttes fogyasztása után társaira támadt, és ismét agresszívan lépett fel az őt megfékezni próbáló nevelőkkel szemben. Az ügyészség szerint a fiatalkorú nemcsak a gyermekotthon dolgozóira támadt rá, hanem 2026 márciusában egy kerékpárt is ellopott egy vasútállomásról: addig rángatta a lezárt biciklit, amíg a lakat elszakadt. A Budakörnyéki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és lopás miatt emelt vádat a fiú ellen. Az ügyben a Nagykőrösi Járásbíróság hoz majd döntést.The post Bíróság elé kerül a gyermekotthonban élő fiú, aki többször is rátámadt a nevelőire first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →