Novák Előd kifizeti a „szivárványos rongyok eltávolításáért” járó bírságot
Index
2026-06-22 14:30
Vasárnap délutánra eltűntek a Progresszív Pride-zászlók az Erzsébet hídról, több videó is azt bizonyítja, hogy egy ismeretlen férfi egyenként a Dunába dobta azokat.
Az esetre másnap reagált a Mi Hazánk képviselője, Novák Előd , aki Facebook-bejegyzésében közölte, hogy kifizeti
a „szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot”.
A képviselő a posztjában úgy fogalmazott, Budapest mindenkié, ezért sem fogadható el, hogy az Erzsébet hidat kisajátítsa egy párt vagy politikai mozgalom.
Érthető, ha a provokációra az utca embere a szivárványos rongyok eltávolításával válaszolt, bár ízlésem szerint a kukában volna a helyük, a rendőrség páratlanul gyors fellépése miatt érthető a Duna segítségének igénybevétele is, hiszen ennyi zászlóval már nem lehet elszaladni
– írta.
A politikus véleménye szerint Karácsony Gergely főpolgármesternek inkább a kátyúzásra kellett volna költenie a budapestiek pénzét, majd megerősítette, hogy ha a zászlókat eltávolító férfinek bírságot kell fizetnie, átvállalja a büntetését.