Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
24.hu
2026-06-22 14:44
A Fidesz reagálása Magyar Péter mai parlamenti ámokfutására címmel adott ki közleményt a legnagyobb ellenzéki párt, amit úgy kezdtek,
a mai napon az egész ország végérvényesen megtudhatta és megláthatta, hogy a miniszterelnöknek elment az esze.
Havasi Bertalan kommunikációs igazgató szerint „ennek jelei már eddig is sokakat aggasztottak, de ma bizonyossá vált, hogy a kormány élén egy önmagán uralkodni képtelen, erőszakos, és Magyarország polgárait nyakló nélkül fenyegető miniszterelnök áll.”
Mint írta,
a Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához.
Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát, amivel gyakorlatilag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit. A Tisza Párt Sulyok Tamást valamint Polt Pétert és még három alkotmánybírót is kigolyóz.
Kapcsolódó
Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
Az európai demokráciák egyike sem tartja szükségesnek a miniszterelnöki mandátum éveinek korlátozását. De hogy miért nem, arra álságos eszmefuttatásában már nem tért ki a köztársasági elnök – írja Róna Péter.
The post Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze first appeared on 24.hu.