Gyászolnak a rajongók: meghalt a legendás videojátékok zeneszerzője
Blikk Rúzs
2026-06-22 14:30
Egy egész generáció számára volt meghatározó a munkássága.
81 éves korában, hosszan tartó betegséget követően elhunyt Bobby Prince, a videojáték-zene történetének meghatározó alakja. A zeneszerző az 1990-es években vált ismertté olyan kultikus játékok hangzásvilágának megalkotójaként, mint a Doom vagy a Duke Nukem 3D .
Az Indiana állambeli Madison városában született Bobby Prince pályája meglehetősen szokatlanul alakult : először pszichológiát tanult, majd a vietnámi háború idején az amerikai hadseregben szolgált. Hazatérése után jogi diplomát szerzett, ügyvédként dolgozott, miközben szabadidejében zenéket komponált a korabeli számítógépek korlátozott hangtechnikai lehetőségeit kihasználva.
Karrierjében fordulópontot jelentett az 1991-es év, amikor egy internetes fórumon közzétett felhívásra elküldte szerzeményeit egy fiatal texasi játékfejlesztő csapatnak. Ez a stúdió nem volt más, mint az id Software, amely a következő években több játékában is felhasználta Prince zenéit.
Legnagyobb hírnevét az 1993-ban megjelent első Doom főtémája hozta meg. A korszak hangkártyáin addig elképzelhetetlenül kemény és energikus zenei megszólalásnak számított, és mára a videojáték-történelem egyik legismertebb dallamává vált.
Prince kisebb-nagyobb kihívásokkal a 2010-es évek első feléig készített videojáték-zenéket, utolsó munkája a Wrack című lövöldözős játékhoz fűződik.
A zeneszerző 2005-ben házasodott össze feleségével, Constance-szal. Összesen négy gyermeke született, családjával Tennessee államban élt.
www.instagram.com
Forrás: Telex