← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fidesz szerint a Zsolti bácsi ügy kamu

Magyar Hírlap 2026-06-22 14:58
A fideszes Panyi Miklós „kamunak” nevezte hétfői sajtótájékoztatóján az úgynevezett „Zsolti bácsi ügyet”, amelyet szerinte azért építettek fel a Tisza Párt közreműködésével, hogy a jobboldalt pedofil váddal bélyegezzék meg. A fideszes Panyi Miklós „kamunak” nevezte hétfői sajtótájékoztatóján az úgynevezett „Zsolti bácsi ügyet”, amelyet szerinte azért építettek fel a Tisza Párt közreműködésével, hogy a jobboldalt pedofil váddal bélyegezzék meg. Panyi Miklós – Pócs János fideszes képviselővel közösen tartott sajtótájékoztatóján – úgy értékelt: az elmúlt hat napban bebizonyosodott, hogy az úgynevezett „Zsolti bácsi ügy nem létezik, nincs, ez egy kamu történet”, amit azért építettek fel, hogy a jobboldalt és jobboldali politikusokat a „legsúlyosabb váddal, a pedofil váddal” bélyegezzenek meg. Azt állította: az ügy felépítésében, a vád a megfogalmazásában a Tisza Párt „nyakig benne van”, hiszen a Tisza „házi médiája” a Kontroll és annak alapítója, a Magyar Péter miniszterelnök testvére Magyar Márton „több millió forintot fizetett” – az ügy koronatanújának nevezett – Bangó Sándornak. Hangsúlyozta: 9 hónapja fogalmazódott meg a „Zsolti bácsis történet”, szerinte azonban mostanra kiderült, hogy a vád összeomlott, hiszen nincsenek dokumentumok, felvételek és hiteles tanúk sem. Panyi Miklós közölte: az üggyel kapcsolatban még több dokumentummal és bizonyítékkal rendelkeznek, ezeket a következő napokban nyilvánosságra hozzák. Jelezte: hétfőn az Országgyűlésben a miniszterelnököt is kérdezik ebben az ügyben. Pócs János az MTI kérdésére elmondta: kedden teszi meg újabb feljelentését az ügyben az ügyészségen. Pócs János múlt pénteken sajtótájékoztatón közölte, hogy bűncselekményre való felbujtás miatt tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen. A fideszes képviselő korábban a Szőlő utcai ügy „koronatanújának” lefizetésével vádolta meg Magyar Mártont, a miniszterelnök testvérét, a Kontroll alapítóját. Magyar Márton visszautasította a vádakat, és a „koronatanúnak” nevezett Bangó Sándor is tagadta, hogy pénzt kapott volna a Kontrollnak adott interjúért. Bangó Sándor a Kontrollnak korábban adott interjújában beszélt egy Zsolti bácsi nevű politikusról, aki szexuális bűncselekményeket követett el a Szőlő utcai intézetben nevelt fiatalokkal szemben.
Eredeti cikk megtekintése →