← Vissza

news.bsdnet.hu

Kis Grófo vagyonokat bukhat: kiderült, mennyit veszít, amiért egészségi okokból lemondta a nyári fellépéseit

Blikk 2026-06-22 15:00
Az egészség talán mindennél fontosabb, ám az előadóművészek számára komoly bevételkiesést jelenthet, ha hosszabb időre lemondják a fellépéseiket. Néhány napja a magyar mulatós zene egyik legismertebb alakja, Kis Grófo jelentette be váratlanul, hogy egy nem megnevezett egészségi probléma miatt lemondja az összes nyári fellépését. Amellett, hogy a döntés érthető, ez nagy veszteséget is jelent, a Blikk megtudta, az énekes több tízmillió forintnyi gázsit bukhat el emiatt. Bajkó Panka Főmunkatárs (Sztárvilág) Ezeket látta már? – Még felépülés alatt vagyok, kelleni fog nekem még egy-két hét – utasította vissza kedvesen és udvariasan interjúkérésünket Kis Grófo, aki múlt héten azzal sokkolta a rajongóit, hogy az összes nyári fellépését lemondta. „Sajnos az utóbbi időben kialakult egy egészségi probléma, ami jelentősen megnehezítette a fellépéseimet, ezért kénytelen voltam meghozni egy számomra is nehéz döntést, és le kellett mondanom az összes nyárra betervezett fellépésemet” – kezdte a június 18-án közzétett bejegyzést a mulatós sztár, aki hozzátette, az orvosai tanácsára hozta meg ezt a nehéz, de szükséges döntést. Négy évvel ezelőtt még láthatóan több volt rajta a felesleges kiló, amely miatt egy ideje diétára fogta magát / Fotó: Czerkl Gábor „Sokáig bizonytalan voltam, és nem tudtam, mi lenne a legjobb döntés, mert egy zenész számára mindig nagyon nehéz a közönség szolgálatába vetett hivatását félretennie, azonban az orvosaim is arra figyelmeztettek, hogy ezt így nem szabad tovább csinálnom, ezért arra jutottam, hogy a gyógyulásom érdekében alávetem magam a szükséges kezelési eljárásnak, melynek elengedhetetlen része lesz a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés” – magyarázta Grófo, aki azóta több képet is megosztott amelyen láthatóan úgy élvezi a nyári pillanatokat, mint mindenki más és nem mint egy a nyaralókat és a szórakozni vágyókat kiszolgáló előadóművész, aki nemrég mutatta meg azt is, hogy immár sokadszorra diétázni kezdett , amely nagy valószínűséggel szintén az orvosi tanácsok egyike volt . Az édesapja emlékére állított szobor avatásán egy évvel később már láthatóan soványabb volt / Fotó: Zsolnai Péter Az énekes nemrég azzal került a hírekbe, hogy kiderült, ő is kapott az utolsó pillanatban anyagi támogatást a Fidesz-kormány irányítása alatti NKA-tól nem sokkal a választás előtt. Az előző kormány támogatójaként ismert Kis Grófo visszafizette az ötmillió forintos, új dalok megírására kért támogatást, de a bélyeg rajta maradt. Korábbi cikkünkben írtunk is arról, hogy eleve nehéz helyzetben vannak azok az előadók , legalábbis egy részük, akik a volt kormányt támogatták, mert megritkultak a fellépéseik és olykor a színpadon is szembesülniük kell a megvetéssel. Békemeneten állandó vendég volt Kis Grófo / Fotó: Knap Zoltán Ehhez jött Kis Grófo életbe az az egészségi probléma, amely miatt most egy időre vissza kellett vonulnia a színpadtól, és amely iparági informátorunk szerint ezzel komoly anyagi veszteséget jelent neki. – Ő azon előadók közé tartozik, akik sok, romák által szervezett magánrendezvényen, esküvőn lépnek fel, átlagban heti két bulija biztos van nyaranta, van amikor három is. Az idei gázsija információim szerint fellépésenként 800 ezer forint körül van, a nyár végéig úgy 22-25 buli az, amelyről most stabilan le kell mondania. Ez úgy 18-20 millió forintos bevételkiesést jelent és mivel nincs nagy stábja, ennek a nagy része nála is maradna – magyarázta bennfentes informátorunk, aki szintén kiemelte, az ember bármennyi pénztől esik is el, az egészségét nem szabad kockáztatnia. Kis Grófo
Eredeti cikk megtekintése →