Egy napon két női játékvezető is fúj majd a világbajnokságon
Blikk
2026-06-22 14:50
Kihirdette a világbajnokság D, E és F csoportjának játékvezetői küldéseit a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA). Kiderült, a mexikói Katia García személyében újabb női bíró mutatkozhat be a tornán. Sőt, a csütörtöki játéknapon két hölgy is fújhatja a sípot.
Lasányi Csaba
Sportújságíró
Ezeket látta már?
Egy komoly meglepetést is tartogatott a FIFA közleménye a játékvezetői küldésekről, amelyeket szokás szerint három nappal a mérkőzések előtt hoznak nyilvánosságra.
Az F csoportos 3. fordulójában ugyanis Katia García fújja majd a sípot Tunézia és Hollandia összecsapásán. A mexikói hölgyre vélhetően csak tartalékként számítottak eredetileg a FIFA-nál, ugyanis csupán egy asszisztenssel érkezett a vb-re, amelynek hazája az egyik társrendezője. Garcia munkáját Sandra Ramírez mellett a spanyol José Enrique Naranjo Pérez segíti majd asszisztensként.
Tori Penso a cseh–déla-afrikai meccsen / Fotó: Getty Images
Először a 2022-es katari világbajnokságon bíráskodhatott női játékvezető, a francia Stephanie Frappart a Costa Rica–Németország meccset vezette. A mostani viadalon az amerikai Tori Penso volt az első hölgy , aki fújhatta a sípot, a csehek és a dél-afrikaiak találkozóján . Mivel ő most megkapta az Ecuador és Németország összecsapását is, a foci-vb-k történetében először fordul majd elő, hogy egy játéknapon két nő is meccset vezet majd.
foci-vb 2026